Gündemİlçe Haberleri

İvrindi’deki Maden Ocağı İncelenecek

TBMM Komisyonu, İliç Maden Kazası'nı Araştırmak İçin Komisyon Kurdu. Bunun üzerine İvrindi'deki Altın ve Gümüş Ocağında İncelemelerde Bulunacak

İvrindi’deki Maden Ocağı İncelenecek

Ivrindideki Maden Ocagi Incelenecek 1

Komisyon Kuruldu

TBMM bünyesinde kurulan İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Erzincan’da yaşanan göçük olayının ardından önemli bir adım attı. Komisyon, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplandı ve kazayı detaylı bir şekilde incelemek üzere çalışmalara başladı. Komisyon Başkanı Atay Uslu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kazayla ilgili idari ve adli soruşturmaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca, kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan komisyonun önemine vurgu yaptı.

“Yarın Balıkesir’in İvrindi ilçesinde incelemelerde bulunacağız”

Uslu, “Farklı maden ocaklarında incelemeler yapacağız. Yarın Balıkesir’in İvrindi ilçesinde bulunan altın ve gümüş ocağında incelemelerde bulunacağız. Önümüzdeki haftayla ilgili de takvim oluşturuyoruz” dedi. Komisyonun açıklamalarının ardından Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, kazayla ilgili detaylı bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Haber: Bülten

Bigadiç’te Öğretmen İmam ve Madenciler Bir Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu