Balıkesir Merhaba Gazetesi

İyi bir sıralama beş vekil getirir

İyi bir sıralama beş vekil getirir
27 Mart 2015 - 0:02

Genel

Yeniden adaylık için yola çıkan CHP Milletvekili Namık Havutça, ön seçimde oylarını istediği üyelere, “İyi sıralama yaparsanız, Balıkesir’de beş milletvekili çıkartırız” diye seslendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, yeniden aday olmak için bu defa ön seçimde üyelerden oy isterken, iyi bir sıralama yapmalarını da istedi. Havutça, “İyi bir aday sıralaması yaparsanız Balıkesir’de beş milletvekili çıkartırız” dedi.

Milletvekili Havutça, oylarını istediği CHP’li üyelere, dün Emek sineması’nda düzenlediği toplantıda Meclis çalışmalarını bir sine vizyon gösterisi ile anlattı.

Meclis’te Balıkesir’i en iyi şekilde temsil etmeye, iktidarın yanlışlarını partisi ve seçmeni adına anlatmaya, önlemeye çalıştığını belirtti. Havutça, “12 yıllık AKP iktidarında Ülkemiz de Balıkesir de çok şey kaybetti. Bütün kaybettiklerimizi 8 Haziran günü geri alacağız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 118 defa söz aldığını,  birçok yasa tasarısı sunduğunu, bunlardan öğrencilerin harçları ile ilgili tasarının yasalaştığını anlatan Havutça’nın, sinevizyon gösterisi ile anlattıkları sık sık alkışlandı.

Milletvekili Avukat ve Öğretmen Namık Havutça, lisans düzeyinde Tarih eğitimi de aldı, A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi Yüksek Lisansı yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik, belediye meclisi ve İGM üyeliği de yaptı.  CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.