Balıkesir Merhaba Gazetesi

 İYİ DÜŞÜNÜN DOSTLARIM

 İYİ DÜŞÜNÜN DOSTLARIM
03 Haziran 2015 - 8:59

Genel

Oy vermeye yaklaştığımız şu günlerde iyi düşünün dostlarım. 2002 den önceki Türkiye’nin durumunu düşünün. Birde, önüne önce 2023 hedefi ve ardından 2071 hedefine doğru sık adımlarla yürüyen Türkiye’yi düşünün. 1905 yılından beri asılan insanları, atılan vatanseverleri, yurt dışa sürgüne gönderilen canları düşünün. Beş sente muhtaç olduğumuz günleri düşünün. Öğrencilerin birbirini sokaklarda boğazladığı, işçilerin fabrikaları kundakladığı, günleri düşünün. Büyük şehirlerin orta yerinde takır takır vurulan kahramanları düşünün. Her gün kandil dağından gelen şehit tabutlarını düşünün. Düşünün ki bu günlere nasıl gelindiğini, kimlerin geçmiş günlere tekrar döndürmek istediğini daha iyi kavrayın.

Hastane Ve ilaç kuyruğunda saatlerce nasıl beklediğini düşün.

Para ödeyemediğin için hastane rehin kalan hastanı düşün.

Okulun açıldığı ilk günlerde kitap alamadığın çocuğunun nasıl ağladığını düşün.

Başörtüsü için kız çocuklarının sokaklarda saçlarından tutularak nasıl sürüklendiğini düşün.

Bankaların kökten nasıl hortumlandığını düşün.

On litre mazot için kuyruklarda bekleyip, gece boyu petrol istasyonlarında nasıl sabahladığını düşün.

Devlet dairelerindeki işin için, nasıl horlanıp kovalandığını iyi düşün.

Daha saymadığım onlarca zulüm ve yokluğun, kıtlığın, horlanmanın, zorlanmanın acısıyla kahrettiğin günleri iyi düşünün dostlarım.

Geçmişte yaşadınız günleri önünüze koyun ve bu günlere doğru yürüyün. İMF denilen tefecilere borç kalmamış. Hızlı trenler, köprüler, barajlar, duble yollar ülkenin her köşesine uzanmış. Ordu demokrasiye balans ayarı yapmayı bırakıp, kışlasına dönmüş. Türkiye Avrupa’nın en hızlı ilerleyen ikinci ülkesi olmuş.

Kendi füzemizi, tankımızı helikopterimizi, uçağımızı kendimiz yapıyoruz. Yetmiyor birde dış ülkelere satıyoruz. Yerküreye uydularla, insansız araçlarla uzaydan bakıyoruz.

Fakire, yaşlıya, hastaya, düşküne banka kapıları, hastane odaları arkasına kadar açık. Kömür, yemek, doktor, ilaç, ambulans kapınıza kadar geliyor. Afrika’daki yoksul milletlere kadar yardım elimiz uzanıyor. İsrail’e rest çekebilen tek devletiz.

Hastane, posta hane, mezbaha ne ve okul binaları modern beş yıldızlı otel gibi her beldeye yapılıyor. Müteahhit oyalamaları ve göz boyamaları yok. Köy sokakları parke taşları ile donatılıyor. Camiler, aş evleri, köy konakları yapımı devam ediyor.

“Dünya beşten büyüktür” diye ferman okuyan güçlü bir Türkiye var.

İyi düşününün dostlarım. Barış ve kardeşlik müjdesi toplumda karşılık bulmuş. Akan kan durmuş. Yaşayan can mutlu olmuş. İşte bu yüzden çok iyi düşünün dostlarım.

7 Haziran öncesi beş benzemezlerin nasıl bir araya geldiğini ve niçin bir araya geldiğini bir daha düşünün. Batıdan ihraç edilmiş kişilerin ülkeyi nasıl felç ettiğini düşünün.

O beş benzemez koalisyonların, Türkiye’nin hedefine koyduğu 2023 rotasında son çırpınışları. Durdurulamayan Türkiye’yi duraklatıp, tekrar eski koalisyonlara döndürmek. Türkiye’nin küresel bir güç olmasını durdurup, dünya pastasındaki dilimlerden daha fazla pay almak isteyen batının yerli işbirlikçileri, hemen el ele veriyorlar. İşte onun için bir daha düşünün, hem de derin derin düşünün dostlarım. Milletin oyları ile iktidar olan bir iradeyi durmadan tehdit edip aba altından sopa gösteriyorlar.

Sonunuz Menderes gibi olacak diyorlar. Vicdansızlar, insafsızlar.

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Değişim ve gelişimleri kalıcı olması, değerlerimizin daha çok değerlenmesi, coğrafyamızın bereketlenmesi, bütün dünyaya karşı dik duruşumuzun devam etmesi için bu seçimler çok çok önemli. Onun için yeniden yeniden düşün ve kendi kendine soru sor.

2002 den önceki Türkiye mi? Yoksa 2023 e hedeflenen, büyümeye kilitlenen Türkiye mi?

Unutmayın dostlarım.

Son pişmanlık fayda vermez.

Hızla giden arabadan inilmez. Hoşça kalın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.