Balıkesir Merhaba Gazetesi

İYİ HOŞ AMA İÇİ BOŞ

İYİ HOŞ AMA İÇİ BOŞ
02 Nisan 2015 - 0:57

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Resmi Web Sitesinin Tanıtımı Yapıldı. Kurumsal ve Kent portalı oluşturulması son derece güzel. Güzelde, içi boş olunca çok da kayda değer görünmüyor. Öyle ki toplantıda verilen Dünya ve Türkiye’deki belediyelerin örneklendirmelerindeki siteler cazip, güzel en önemlisi de şehrin Belediyesi olduğunu hissettirecek etkinliklere haiz haberlerle dolu. Maalesef Ziyaret haberleri ile değil.
İKİ WEB SİTESİ HAZIR
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi yenilendi. İçerikleriyle birlikte tamamen yenilenen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi web sitesi; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katıldığı lansman toplantısı ile basına ve daire başkanlarına sunuldu. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanının açılış konuşması ile başlayan tanıtım toplantısında Daire Başkanı Ufuk Önder’4 aylık bir çalışmanın sonunda Balıkesir’e yakışır bir site hazırladıklarını söyledi. Modern ve mobil cihazlarla uyumlu görsel açıdan güzel iki web sitesi oluşturduk diyen Önder’ Birincisi kurumsal, Balıkesir.bel.tr diğeri ise kent portalı dediğimiz Balıkesir.com.tr adresinde yayında olan kent portalı sitesi. Açılışını bugün yapmış olduk.’ dedi.
EDİP BAŞKAN KONUŞTU;
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise Balıkesir Belediyesi kurumsal ve kent portalı ile ilgili basına sunum için bir araya geldik. Web sitemize kurumsal bir tasarım yapıldı. Web sitemizin genel karakterinde Modern web teknolojileri kullanıldı. Modern trendlere uygun bir görsel tema hazırlandı.’ şeklinde konuştu.
Medya Soft Proje Yöneticisi Volkan Ünalan’ın site tanıtımı ile süren toplantıda Ünalan ‘Balıkesir’e kazandırdığımız iki site var. Bu tasarımda yol alma şeklimiz Dünyadaki ve Türkiye’deki şehir Belediyelerinden yola çıkılarak ve son teknoloji kullanılarak hazırlık yaptık’ dedi. Toplantıda verilen örneklerin yanında güçlü bir site oluşturulduğunu söyleyen Proje Yöneticisi bu örnekler arasında şunları gösterdi; (Türkiye’deki Büyükşehir Belediyelerinden verilen örnekler) Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, Manisa (Dünyadan verilen örnekler) günlük bütün trendler yazılım uygulanarak hazırlanmış. Londra, Barcelona, Stockholm, New Yoork, Los Angeles, Hawaii
İŞTE GERÇEKLER
Antalya Belediyesi kültür ve Sosyal İşler konusunda hayli aktif. Turizm konusunun enine boyuna’ Yeni Türkiye Buluşmaları adına toplantılarda istişare edildiği ve ücretsiz verdiği halkoyunları ve ücretsiz spor, müzik kurslarını verdiğini sitesinde duyuruyor.
Verilen örnekler arasında Bursa Bel.tr’de kültür haberlerine azami ölçüde yer verilmiş. Bilim ve Teknoloji Merkezi hayata geçirilmiş ve adından söz ettirecek haberlere imza atılmış.
Yaşayan ve yaşanacak şehir hissini sitesinde yansıtan İzmir Bel.tr’de dünya şampiyonası heyecanından, tiyatro coşkusu ile sanata ve şehre dokunan etkinliklerden bahsediyor. Sanatın sadece şehre sanatçı getirmekten ibaret olmadığını düşündürüyor. Ekolojik köy ile tarımda öncü olduğunu söylüyor.
Ankara Bel tr kültür sanatın Hacivat karagözle yaşatılan örnekleri, kursları, hanım lokalleri,var olan teleferiklerinin onarım işleri v.s v.s. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.