Balıkesir Merhaba Gazetesi

İYİ PARTİ İL BAŞKANI TUNA “ENFLASYONDA KİMİN MUTFAĞI BAZ ALINIYOR?”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI TUNA “ENFLASYONDA KİMİN MUTFAĞI BAZ ALINIYOR?”
15
15 Ocak 2020 - 16:11

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna hükumetin politikalarını eleştirdi, TÜİK verileri gerçekle bağdaşmıyor, Enflasyonda kimin mutfağı baz alınıyor diye sordu? Çarşı-Pazarda artan fiyat artışlarına dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna Balıkesir’de İYİ Parti olarak kongre delege seçimlerinin de başladığını ve kongrelerin Şubat ayında başlayacağını söyledi.

Kimin Mutfağı Baz Alınarak Ölçüm Yapılıyor

Doğalgaz faturaları geçen seneye nazaran yüzde 25-30 civarlarında.2019 yılında sayın bakan bir açıklama yaptı. Yüzde11.86 gibi bir yıllık enflasyon rakamı hatta yüzde 12 hedefleniyordu. Neredeyse bir bayram havası estirildi. Ama baktığımızda insanların temel ihtiyaçları ısınma, elektrik, doğalgaz, pazarda temel gıda da fiyat artışları ile karşılaşıyoruz. TÜİK enflasyonu belirlerken neye göre belirliyor yada kimin mutfağını baz alarak enflasyon rakamını belirliyor biz bunun endişesi içindeyiz” dedi.

Bugün gelinen noktada emeklilere gelecek ilk 6 aylık zam oranı enflasyon rakamlarının çok üzerinde, asgari ücrete yapılan zama bakıldığına enflasyonun çok altındaki rakamları görüyoruz. İnsanların cebindeki para her geçen gün daha da eksiliyor. Artık hayat pahalılığı açlık sınırının altında alınan ücretler ki Sayın Cumhurbaşkanı Simit hesabı yapıyordu. Şuan hala ilk simit hesabını yaptığı zamanda dahada altlarda insanların yaşam kalitesi bulunuyor. Dolayısıyla ekonomik anlamdaki çöküntü için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’de dile getiriyor ”Damat ile bu iş olmuyor” dedi.

“Beyin Fırtınası Yapılıp Çözüm Bulunmalı”

“Acilen ekonomik anlamda ülkenin refaha ulaşması için acil önlem şart. Kalıcı eylem planları gerekiyor. Geriye gidiş var. Mutfakta yangın var. Bir emeklinin maaşı belli 2bin civarında 500 lira doğalgazını ödedi elektrik ve suyu da ekleyin ne yiyip ne içecek? Bu üç kalemi bırakın ev kira ise ve çoluk çocuğunuzda varsa nasıl geçim olacak? Bunlar önemli şeyler. Ben bilirim mantığı ile hareket etmek ülkeyi içinden çıkılamaz bir hale getiriyor. Ortak bir beyin fırtınası ile çözümler getirilmeli. Meclis işlemiyor. El kaldırıp indirme yeri gibi. Endişemiz daha da içinden çıkılmaz bir hale gidişatın oluşu. Bir kişinin ağzından çıkan laf bu ülkenin kanunu oluyor. Ben bilirim mantığı ile ülke yönetilemez, çıkmaza girer.”

“Libya Bizim Meselemiz Değil”

Libya’ya aşer gönderilmesi ile ilgili ret oyu kullandıklarını hatırlatan Balıkesir İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, ”Libya da ki meselesi bizim meselemiz değil. Taraflar bunu asker gönderip savaşla değil masada müzakerelerle çözmek gerekli. Ama maalesef göndererek yada bir taraf tutarak çözüm değil çözümsüzlük üretiyoruz. Mehmetçiğimizin ayağına taş değsin istemiyoruz. Şehit haberleri ile zaten yıkılıyoruz.”

“Kongrelerimiz Şubat Ayında Başlıyor”

“Delege seçimlerimiz başladı. Şubat ayında 20 ilçemizde kongrelerimizi yapacağız. Mayısın ilk haftası gibide il kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongreler bir demokrasi şöleni ve burada bir hizmet yarışı olacak. Bu yarışta da partimizi gerek ilçelerde gerek il’de en iyisini ben yaparım diyerek yapacak olanların seçimi olacak. Aday veya adaylar olacaktır. Seçim heyecanı ile mücadele olacak ancak bu mücadele sonrası partimizi nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz çalışması ile devam eden bir süreç olacaktır bu en büyük temennimdir” şeklinde konuştu. Yoldaş Kocaer

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.