GündemSiyaset

İYİ Parti’li Koray Aydın’dan Şok İstifa Kararı

Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın istifa edeceği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İstifanın gerekçesi olarak Erdoğan ve Akşener görüşmesine İYİ Parti'nin tavır koymaması gösteriliyor.

İYİ Parti’li Koray Aydın’dan Şok İstifa Kararı

Iyi Partili Koray Aydindan Sok Istifa Karari 1
İyi̇ Parti’Li Koray Aydın’Dan Şok İstifa Kararı

Perşembe Günü Duyuracak

1 Mart yerel seçimlerinin ardından İYİ Parti’de başlayan istifa süreci yeni bir boyut kazandı. Partinin kurucuları arasında yer alan Ankara Milletvekili Koray Aydın, istifa kararı aldı. Koray Aydın, istifa kararını perşembe günü sosyal medyadan kamuoyuna duyuracak. Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleşen görüşmeye İYİ Parti Genel Merkezi’nin kayıtsız kalması ve tavır koymamasının, Aydın’ın bu kararı almasında etkili olduğu belirtiliyor.

Yeni Parti Kurmayacak

Edinilen bilgilere göre, Koray Aydın yeni bir parti kurmayacak. Son günlerde ortaya atılan iddiaların aksine başka bir partiye katılması da beklenmiyor. Aydın, istifasının ardından bağımsız bir şekilde hareket edecek.

İmamoğlu ve Yavaş İddiaları Yalanlandı

Koray Aydın’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüşeceği iddiaları da gündeme gelmişti. Ancak Aydın cephesinden alınan bilgilere göre, bu iki isimle herhangi bir görüşme gerçekleştirilmedi.

İstifalar Devam Edebilir

Koray Aydın’ın istifasının ardından, İYİ Parti teşkilatından bazı isimlerin de istifa kararı alabileceği belirtiliyor. Ancak bu isimler arasında herhangi bir milletvekilinin yer alması beklenmiyor. Aydın’ın istifasıyla birlikte İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 34’e gerileyecek.

Haber: Bülten

İYİ Parti’li Koray Aydın’dan Şok İstifa Kararı

AK Parti 7 İlde İl Başkanları Görevinden Alındı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu