Balıkesir Merhaba Gazetesi

İYİ Parti’nin Havran Çamdibi Ziyareti

İYİ Parti’nin Havran Çamdibi Ziyareti
23 Ağustos 2021 - 15:20

İYİ Parti’nin Havran Çamdibi Ziyareti

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in  “Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” sözleri ile başlatılan, il ve ilçe ziyaretlerini sürdürdüklerini bildirdi.

Ural önceki gün Havran İlçe Başkanı Mustafa Kızıl’ın organize ettiği ziyaret programına katıldılar. Havran, Çamdibi mahallesinde vatandaşlarla buluştu.Yapılan ziyaretler hakkında konuşan Özlem URAL, Balıkesir’in her mahallesinde her köyünde, sessini duyurmayanların sorunları bir çığ gibi artarak büyümüş ve Genel Başkanımızın dediği gibi tıpış tıpış gidişlerini tescillemiş dedi.Ural şöyle konuştu: “ Köylü sürekli olarak göz ardı edilmiş olmaktan yana dertli ve üzgün. Hatta kendi içlerinden çıkan insanlara bile güvenleri kalmamış durumda. Çamdibi Mahallesinin sakinlerinin ülke sorunlarının yanında en çok dertlendiği konu ise EYBEK suyunun gözünün değiştirilerek ellerinden alınmış olmalılar.

Bizleri büyük bir heyecan içinde karşılayan ve dertlerini paylaşan değerli Çamdibi Mahalle sakinlerinden ayrıldıktan sonraki durağımız Sivil Toplum Kuruluşları oldu. Sırasıyla, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Soysal’ı, Havran Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fikret Keser’i, Havran Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Bayram’ı, Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer’i makamlarında ziyaret ederek ayrıca odalarımızın sorunlarını konuşma fırsatı yakaladık ”dedi.

“Hepimizin canını yakan, düzenini bozan pandemi şartlarında ayakta kalmaya çalışan bir de ülkenin genel sorunları ile boğuşmaktan yorgun düşmüş esnafımızın bizlere verdiği mesajı aldık ve kabul ettik” diyen Özlem Ural, esnafımızın kurduğu bazı cümlelerden bazı örnekleri aşağıdaki gibi sıraladı.

***

“Eskiden sadece bankamatik memuru vardı, şimdi eşlerini de sigortalıyorlar, kimse çalışmadığı halde ”

“Kurtarın artık bizi yeter”

“Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar”

“Alıştık artık palavralara. -hı, -hı diyoruz tamam”

Son olarak URAL şu ifadelerde bulundular;

İnsanlarımızın sorunlarını dinlemeye, not almaya, müdahale etmeye ve elimizden geldiğince dertlerine ortak olarak çözüm yolları üretmeye devam edeceğiz.

Siyasette kadınların sayısının artması ve daha İYİ yerlere gelmesi, tüm kadınların ülke yönetiminde talip olacağı ve ayrıca görev alacağı yerler, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımakta. Bunu köylüsünden kentlisine hepimizin anlaması gerekiyor.

Köylümüz dertli, köylümüz küskün, köylümüz öfkeli ama öfkesini göstermeyecek kadar da onurlu. Tabi ‘onur’ kelimesinin anlamını çoktan unutmuş olanlar için bu hiçbir şey ifade etmeyecektir.

‘Köylü Milletin Efendisidir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, biz bu sözü de unutanlara hatırlatacağız.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.