Balıkesir Merhaba Gazetesi

Jimnastik erken yaşta daha faydalı

Jimnastik erken yaşta daha faydalı
11 Kasım 2014 - 10:19

Genel


Sudenaz Çakır:
Burada çok eğleniyorum. Arkadaşlarımla birlikte spor yaparken güzel vakit geçiriyorum. Bence herkes sağlıklı yaşamak için spor yapmalı.

Betül Sargın: Jimnastik yapmayı çok seviyorum. İki senedir bu sporla ilgileniyorum ve ileride bu sporla ilgili başarılar kazanmak istiyorum.

Berru Peri Uçur: Bence herkes spor yapmalı. Spor yapmak çok faydalı. Vücudumuza iyi bakmalıyız ve bunu en iyi spor yaparak ve düzenli beslenerek yapabiliriz.

Elif Mine Kaya: Ben 6 yaşındayım ve jimnastiğe yeni başladım. jimnastik yapmayı çok seviyorum. Öğretmenimiz bize sürekli yeni şeyler öğretiyor. Burada çok güzel vakit geçiriyorum.

Özlem Aydın: Ben 2 yıldır jimnastik yapıyorum. Burada iyi vakit geçiriyoruz. İlk başladığım günden bu güne çok şey öğrendim. Daha çok çalışıp ileride büyük başarılar kazanmak istiyorum.

Zeynep Babayiğit:  Jimnastik çok eğlenceli bir spor. Burada arkadaşlarımla birlikte güzel vakit geçirirken kendimiz için faydalı şeyler yapıyoruz. Bu sporu yapmayı seviyorum ve ileride iyi bir sporcu olmak istiyorum.

Ayşe Börçek: Jimnastik faydalı ve eğlenceli bir spor. Ancak dikkat etmemiz gereken şeyler var. Yaptığımız hareketler dikkat ve beceri isteyen hareketler. Bu nedenle iyi ve kurallar çerçevesinde çalışmalıyız.

Bükre Keçeci: Jimnastik hayatımın bir parçası gibi. Bu sporu çok seviyorum. İleride çok çalışıp milli bir sporcu olmak istiyorum. Hedefim için çok çalışmalıyım.

Artistik Jimnastik

Jimnastik grupları 6-12 yaş arasında olup çocuklarımızın yeteneklerine, tecrübelerine, kuvvet,esneklik ve diğer biomotor yetilerin hangi seviyede olduğu belirleyerek haftanın 3-5 günü antrenman yapılmaktadır. Jimnastik çalışmalarında esas amaç; çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel ve ruhsal olarak gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Sporcularımız aldıkları temel eğitim sayesinde hem vücutları tanımış hem de alt yapısını hazırlamış olur. Yaptığımız çalışmalarda beslenmelerine ve derslerine dikkat gereken önem anlatılıp bu kurallara uyması istenmektedir. Bu sayede çocuklarımız disiplinli çalışmayı, sorumluluk sahibi olmayı , sporun hayatında ne kadar önemli olduğunu öğrenmektedir.

Jimnastik Hocası: Cemil AKDEMİR

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.