Gündemİlçe Haberleri

Kaçak Çöpler İçin Harekete Geçtiler

Bandırma ilçesine bağlı Levent Mahallesi ile Dutliman Mahallesi arasında yer alan 228. Sokak üzerindeki kaçak moloz ve çöp dökme alanında kapsamlı bir temizlik operasyonu başlatıldı.

Kaçak Çöpler İçin Harekete Geçtiler

Kacak Copler Icin Harekete Gectiler 1
Kaçak Çöpler İçin Harekete Geçtiler

Belediyeler Molozlar İçin Bir Araya Geldi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi ekipleri, Eti Maden İşletmeleri tarafından atık alanı olarak kullanılan bölgeye dökülen ve çevre sağlığını tehdit eden molozları ve evsel atıkları kaldırmak için bir araya geldi.

Kacak Copler Icin Harekete Gectiler 2
Kaçak Çöpler İçin Harekete Geçtiler

“Sağlıklı yaşam alanları olarak korumalarını rica ediyorum”

Levent Mahalle Muhtarı Netice Yalın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mahallemiz sınırları içinde bulunan yolumuz geçtiğimiz kış ayında da temizlenmişti. İlgili birimlerin hızlı müdahalesiyle moloz ve çöpler kaldırılmaya başlandı. Vatandaşlarımızdan, çevreyi kirletmemelerini ve bu alanları sağlıklı yaşam alanları olarak korumalarını rica ediyorum” dedi.

Kacak Copler Icin Harekete Gectiler 3
Kaçak Çöpler İçin Harekete Geçtiler

“Gereken her türlü adımı atmaya devam edeceğiz”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “Çevre temizliği bizim öncelikli görevlerimizden biridir. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevrede yaşamaları için gereken her türlü adımı atmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kaçak Dökümler Önlenecek

Temizlik ve rehabilitasyon çalışmalarının ardından bölgede yeniden kaçak dökümleri önleyici tedbirlerin alınacağı belirtildi. Ekiplerin yoğun çabaları ve iş makinelerinin kullanımıyla devam eden operasyonun, mahalle sakinlerinin sağlıklı bir çevrede yaşamalarına katkı sağlaması bekleniyor.

Haber: İHA

Bayram Tatilinde Balıkesir’de Rekor Çöp Toplandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu