Balıkesir Merhaba Gazetesi

KAÇIŞ 1950 ÇEKİMLERİ BALIKESİR’DE

KAÇIŞ 1950 ÇEKİMLERİ BALIKESİR’DE
27 Ekim 2014 - 0:03

Genel

Balıkesir Tren Garında final sahneleri çekilen “Kaçış 1950” film ekibi Balıkesir Tren Garında çekimlerini yaptı. Yapımcılığını ve genel yayın yönetmenliğini İhsan Taş’ın yaptığı filimin çekimleri Yeniköy, Ayvatlar ve Balıkesir Tren Garında yapıldı.

Film ile ilgili bilgi veren yapımcı İhsan Taş “Film 1950-1970 yılları arasında Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçan üç Türk gencinin hikayesinin anlatıyor. Oyuncu kadromuz; Atilla Saral, Zeynep Gülmez, Burak Kaya, Hüseyin Elmalıpınar, Mehmet Vanlıoğlu, Aydın Pusa ve Onur Bayraktar’ın yanı sıra birçok tiyatro kökenli oyuncu kadromuzda. Bu film Taş filmin ilk projesi. Yaklaşık olarak aralık ayında vizyona girecek.’ dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve ekibi film çalışmasını yerinde görerek ekibi ziyaret etti. Başarı diledi. Başkan Kafaoğlu ‘Altıeylül Belediyesi’nde kültürel faaliyetler ve sosyal faaliyetler yaparak ilçemizin adını markalaştırmak istiyoruz. Türk sineması da son yıllarda çok ciddi ataklar yaptı. Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da dereceler alıyor, ciddi izleyici sayılarına ulaşıyor. Çekilen filmler yurtdışına da ihraç ediliyor. Mutlaka her geçen gün çıtayı, seviyeyi yükseltmek lazım. Bu konuda sizlere ve toplumun her kesimine görev düşüyor. Sadece bu tür faaliyetleri sanatçıların üzerine yüklemek de doğru değil. Bunun yanında herkesin her kurumun ve kuruluşun katkı sağlaması gerekiyor.’dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.