Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Kaçış 1950’ filminin çekimleri Balıkesir’de tamamlandı

‘Kaçış 1950’ filminin çekimleri Balıkesir’de tamamlandı
29 Ekim 2014 - 0:14

Genel

Bulgaristan’dan Türkiye’ye bir kaçış hikayesini, bir dönemi anlatan filmin çekimleri Balıkesir’de devam ediyor.

Taş Filmin ilk projesi olan ‘Kaçış 1950’ adlı filmin çekimleri Balıkesir’de tamamlandı. Genel Yönetmenliğini  ve Yapımcılığını İhsan Taş’ın yaptığı dönem filmi, 1950-1970 yılları arasında yaşanmış bir olayı, üç arkadaşın Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçış öyküsünü anlatıyor.

Filmin oyuncu kadrosu: Atilla Saral, Zeynep Gülmez, Burak Kaya, Hüseyin Elmalıpınar, Ali Özkan Dinkçi, Mehmet Vanlıoğlu ve Onur Bayraktar’dan oluşuyor.

Çekimler sırasında Büyükşehir Merhaba’ya özel bir açıklama yapan Yönetmen ve Yapımcı İhsan Taş, bir haftadır Balıkesir’de çekimler yaptıklarını, Balıkesir halkının ve yöneticilerinin misafirperverliğinden çok mutlu olduklarını belirtti. Film hakkında bilgiler veren Taş, “Bir dönem filmi çekiyoruz. Filmin konusu 1950-1970 yılları arasında yaşanmış bir olaydan alındı. Üç arkadaşın, Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçışını anlatıyor.  Oyuncularımız tiyatro kökenli. Bu proje için 9 aydır hazırlık yapıyorduk, çekimlere bir hafta önce başladık.  Balıkesirliler, yöneticilerimiz, çekimlerimiz sırasında çok misafirperver davrandı, çok yardımcı oldular. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Mustafa Akkeçi, Nail Akkeçi, çok yardımcı oldular. Bu film  Balıkesir’in tanıtımı için de çok önemli” dedi. Ekibin Pamukçu kaplıcalarında misafir olduğunu belirten Yönetmen İhsan Taş, bu yöre ile ilgili ve Sarıkız Efsanesi konulu bir film çekmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi.  HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.