Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kadın çiftçiler eğitimli olacak

Kadın çiftçiler eğitimli olacak
20 Kasım 2014 - 0:15

Genel

Kırsal kalkınmaya ve ülke ekonomisine yaptığı katkıları yadsınamayan kadın çiftçilere tarım ve hayvancılık konuları yanı sıra küresel iklim değişikliğinden, girişimciliğe kadar değişik konularda dersler verilecek.

Gıda  Tarım ve Hayvıncılık Bakanlığ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanan “Kadın Çiftçi Eğitimi İşbirliği Protokolü” kapsamında il genelinde yaklaşık 100 çiftçi kadının eğitilmesi planlanıyor. Eğitimde kırsal alanda yaşayan ve çiftçilik ile uğraşan kadınlara kooperatifçilik, girişimcilik, liderlik, küresel iklim değişikliği, sağım hijyeni, hayvan hastalıkları ve korunma yolları, toplumsal cinsiyet eşitliği, kişi hak ve özgürlükleri, sosyal güvenlik konularında eğitimler verilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan eğitim İl Müdür Yardımcısı Nihat Ağan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İsmail Akcan’nın katılımı ile başladı. Kadın çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim 17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında  tamamlanmış olacak. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.