Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kadın Kooperatifleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kadın Kooperatifleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
19 Nisan 2021 - 18:40

Kadın Kooperatifleri Değerlendirme Toplantısı

Vali Hasan Şıldak Başkanlığında Balıkesir’de bulunan Kadın Kooperatiflerinin temsilcilerinin de katılımıyla bir değerlendirme toplantısı.

Balıkesir Öğretmen evinde gerçekleştirilen “Kadın Kooperatifleri Değerlendirme Toplantısı”na Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Çakar, İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, İl Ticaret Müdürü İlhan Pehlivan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Kar, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Birim  Başkanı H. Kerem Öner, MV Holding Balıkesir Mikrokredi Temsilcisi Esra Doğan ve Kadın Kooperatiflerinin Temsilcileri katıldılar.

İlimizde kadın kooperatiflerinin sayısının arttırılması, verimlilik ve sürdürülebilirliğin yükseltilmesi ve mevcut durumda faaliyet gösteren kooperatiflerin sorunlarının tespit edilerek çözüme kavuşturulması, bu konularda bir yol haritası belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda Vali Şıldak, kadın koopetiflerinin temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek, kadının toplumdaki konumunu güçlendirmek, kadın istihdamını arttırmak konusunda önemli katkılar sağlayan Kadın Kooperatiflerinin desteklenmesi ve teşvik edilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldığını, bu yaklaşım içinde ilgili bütün kuruluşların Valilik koordinasyonu altında çalışma yürüteceklerini ifade etti. Şu anda farklı ilçelerde sekiz yeni kadın kooperatifinin kuruluş sürecinin devam ettiğini belirten Vali Şıldak bir yandan 11 mevcut kooperatifi geliştirmek, bir yandan da sayıyı arttırmak istiyoruz diye konuştu.

Kooperatif temsilcileri de toplantıya davet edildikleri ve sorunlarıyla ilgilenildiği için ayrıca teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.