Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kadına şiddete hayır yürüyüşü

Kadına şiddete hayır yürüyüşü
09 Mart 2015 - 0:05

Genel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen yürüyüşte ‘Kadına şiddete Dur!’ denilerek ‘Şiddete Hayır’ vurgusu yapıldı. Yürüyüşte tüm katılımcılara beyaz şal hediye edildi.

Kaya Avni Sağlıkçı Koşu ve Yürüyüş Parkurundaki etkinlikte Yürüyüş öncesi Vali Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman bir basın açıklaması ile günün önemini belirtti.Yaman,“8 Mart dünya Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, kalkınma ve daha huzurlu bir yaşam özlemlerinin dile getirildiği birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Aile ortamında fertlerin refahı için yorulmadan çalışan kadın İstiklal Savaşımızda cephe gerisinin kahramanı olmuştur. Hayatın tüm anlarında her türlü fedakârlığı gösteren kadınlarımız bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesiller de yetiştirmiştir.

Ülkemizde her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınların sayısının artması övünç kaynağımızdır.’ dedi.Etkinliğe Vali Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz ile diğer daire ve birim müdürleri ile çok sayıda bayan katıldı. FATMA KARA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.