Balıkesir Merhaba Gazetesi

KADINLAR EL ELE

KADINLAR EL ELE
24 Kasım 2014 - 0:08

Genel

Eğitim Sen binasında geçtiğimiz hafta onu yapılan toplantı ile tüm kadınlar birlik olmaya çağırıldı.

Yarın yapılacak yürüyüşle kadınların güç birliği yapmasını isteyen Balıkesir Kadın Platformu 10 ayda yitirilen kadın sayısının 255 oluşuna dikkat çekti. ‘Yasalar bizi korumuyor’ dedi. Saat 16.00’da yapılacak yürüyüş TUİK önünden AHP Meydanı güzergâhında olacak.

Balıkesir Kadın Platformu  adına (CHP)Cumhuriyet Halk Partisi, KESK(Kamu Emekçileri Sendikası (BARO)Avukatların bağlı olduğu Meslek Kuruluşu,  Ev Kadınları ve( EMEP)Emek Partisi Temsilcileri Eğitim Sen binasında basın açıklaması yaptı. CHP Dönem Sözcüsü Türkan Özçelik’in yaptığı açıklamada’ 25 Kasım 1960’ta Dominik’te Mirabel Kardeşlerin  katledilmesi üzerine,25 Kasım 1985 itibarı ile Birleşmiş Milletlerin kabulü ile Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan edildi. O günden bugüne dünya genelinde kadına yönelik her türlü şiddet artarak sürmektedir. Son 10 yılda bu ülkemizde de kendini göstermektedir. Kadınlar evde, sokakta, işyerinde her türlü şiddetle yüz yüze kalmaktadır.’ denildi. Basın açıklamasına CHP Dönem Sözcüsü Türkan Özçelik, Baro Kadınları adına Ayşe Özkan ,KESK adına Sevinç Avcı, EMEP adına Ayşe Yılmaz, Ev Kadınları adına Zeynep Pehlivan katıldı.

10 AYDA 255 KADINI KAYBETTİK

Eğitim Sen binasında yapılan açıklamada son 10 ayda 255 kadının hayatını kaybettiği vurgusunu yapan kadınlar, 2014’te buna yönelik alınan hukuki önlemler adeta suçluları teşvik yönündedir. Dediler. Tüm kadınları sesimize güç katmaya çağıyoruz diyerek yarın yapacakları yürüyüşe destek istediler. Dönem Sözcüsü Özçelik yürüyüşle ilgili olarak‘Sendikalar, partiler, (STÖ)Sivil Toplum Örgütlerinden oluşan Balıkesir Kadın Platformu olarak kadına yönelen her türlü şiddete dur demek için Saat 16 da Uğur Mumcu Meydanında TUİK önünde toplanıp, Ali Hikmet Paşa Meydanına yürüyeceğiz. ‘dedi. HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.