YaşamGündem

Kadınların İlham Kaynağı

Balıkesir'de Motosiklet Tutkusu

Kadınların İlham Kaynağı

Balıkesir’de Motosiklet Tutkusu

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Selina Yağmur Özen, küçük yaşlardan beri hayalini süsleyen mavi renk motosikletine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Güvenlik tedbirlerini öncelikli olarak alarak yaptığı sürüşlerle hemcinslerine örnek teşkil ediyor.

Untitled Kadinlarin Ilham Kaynagi 1

23 yaşındaki Özen, kask ve diğer güvenlik ekipmanlarını kullanarak yaptığı sürüşlerin videolarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak cesaretiyle kadın sürücülere ilham kaynağı oluyor. Motosikletinin hayatının bir parçası haline geldiğini ifade eden Özen, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Untitled Kadinlarin Ilham Kaynagi 2

Kendisini “iki teker” tutkusunun küçük yaşlarda babasının elektrikli bisikletiyle başladığını belirten Özen, motosikletlere olan hayranlığının ve tutkusunun zamanla arttığını söyledi. Ehliyetini aldıktan sonra istediği her yere motosikletle gidebildiğini belirten genç sürücü, aynı marka ve modelde 3 mavi renk motosiklete sahip olduğunu ve bu rengi tercih ettiğini dile getirdi.

Untitled Kadinlarin Ilham Kaynagi 3

Balıkesir’de motosiklet kullanan birçok kadın sürücünün bulunduğunu kaydeden Özen, kimse “yapamam” dememeli ve herkesin bunu başarabileceğini vurguladı. Özen’in Balıkesir’de 26 kişilik kadın motosiklet kullanıcıları grubuna öncülük ettiği belirtiliyor.

Untitled Kadinlarin Ilham Kaynagi 4

Türkiye genelinde motosiklet kullanımının arttığına dikkat çeken Özen, motosiklet kazalarında ölüm oranını düşüren “motorcu dostu” bariyerlerin artırılmasını talep etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Basketbol Turnuvası

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu