Balıkesir Merhaba Gazetesi

“ Kadrajdan Biyosistematiğin Karesi ”

“ Kadrajdan Biyosistematiğin Karesi ”
15 Nisan 2015 - 0:08

Genel

Balıkesir Bilim ve Sanat merkezi tarafından hazırlanan “ Kadrajdan Biyosistematiğin Karesi ”   proje TÜBİTAK tarafından ilk 39 proje arasına girdi. Proje Türkiye’ deki tüm Bilim ve Sanat Merkezleri içinde kabul edilen iki projeden biri oldu.
Hem sanat hem de bilimsel bir çalışmanın amaçlandığı projenin yürütücülüğünü Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji öğretmeni Selma Caner tarafından yapılacak. Projeye okul müdürü Muzaffer Çakır ve Müdür yardımcıları Mehmet Tuna ve İsmail Gümüş uzman personel olarak görev yapacaklar. Alanında uzman kişilerle yapılacak çalışma 30 Mayıs- 07 Haziran 2015 tarihleri arasında doğal güzelliğe sahip Çanakkale Ayvacık’da doğa-yaz kampı şeklinde gerçekleştirilecek.
Projeye Karesi’ den destek
Karesi Belediyesinin de destek verdiği proje ile öğrenciler Kaz dağların tüm endemik bitki ve hayvanlarını yakından tanıma, Ege Denizi’nin canlı sistematiğini, tüple dalış yaparak yakından inceleme fırsatı yakalayacaklar.  Bitki ve hayvan türlerinin incelendiği çalışma kapsamında öğrenciler gördüklerini kendi karelerine yansıtıp şehir merkezinde sergi yapacaklar.  Yapılacak proje ile doğa kampı içinde yaşayacak olan öğrenciler ileriki yaşamlarında binalar içerisinde oturan bireyler değil doğa ile barışık evler inşa eden birer biyomimarlar olması amaçlandığı belirtildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.