Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kafa karıştıran iddialar

Kafa karıştıran iddialar
24 Ekim 2014 - 0:17

Genel

KAFA KARIŞTIRAN İDDİALAR

Balıkesir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yetiştiricileri, Birliğin, kendilerini bilgilendirme ve teşvik etme anlamında kapıları kapalı tutmasından ve özellikle son günlerde aday üyelik dilekçelerinin okutturulmadan imzalattırılmasından dert yanıyor.

 Birlik tarafından hazırlanan aday üyelik dilekçelerinin olduğunu ve dilekçelerin yetiştiricilere okutturulmadan imzalattırıldığını iddia eden koyun ve keçi yetiştiricileri Akarsu, Şamlı, İbirler, Pamukçu ve daha birçok yerde bu uygulamanın var olduğunu duyduklarını belirttiler. Aday üye değil asil üye olabilmek varken aday üyeliğe zorlanmamız ve bizden başka yetiştiricilerinde buna teşvik edilmesinden rahatsızız’’ dediler.

 

BİRLİĞİN FENDİ KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİSİNİMİ YENDİ?

Hayvancılıkla geçinen köylüler ‘’İmza atmazsanız desteklemeyi göremezsiniz dendiği için neye imza attığımızı bilmiyoruz. Karambole getiriyorlar. Üyeliğimizi çeşitli gerekçelerle pasifize edip bizi yok sayıyorlar. Bizim gibi bir çok yetiştirici üzerinde baskı kurulmuş hissediyoruz. Balıkesir hayvancılık şehri ama hayvancılığı yapanlara sahip çıkan yok. Birlik var diyoruz bizi sayan değer verip bilgilendiren bir birliğimiz yok. Onu da bırakın aday üyeliğe zorlayan bir birlik var. Yönetimi kaybetme korkusuyla asil üyeliklerimiz kabul edilmiyor. Gerekçelendirilip bir yolunu bulup bizim üyeliğimizi düşürüyorlar. Sonuçta üreten biz, yetiştirip derdi çeken biz ama desteklemeler olacağı zaman birliğin eline bakan yine biz. Birliğimiz, birliğin istediği kağıtlara imza atmazsan desteklemeyi ‘rüyanda gör’ mantığında. Sesimizi hayvancılığın başkentinden duyuralım istiyoruz. Balıkesir koyunun başkenti ama birliğin fendi yetiştiricileri yendi’’ dediler.

ÖZEL HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.