Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kafaoğlu, ‘Demokrasi muhtarlıkta başlar’

Kafaoğlu, ‘Demokrasi muhtarlıkta başlar’
20 Ekim 2015 - 0:12

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, muhtarların arkasında bir siyasi parti olmadan seçildiğini belirterek demokrasinin muhtarlık kurumu ile başladığını belirtti.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile bir açıklama yapan Altıeylül Beledilye Başkanı Zekai Kafaoğlu, muhtarlık kurumunun demokrasinin yaşaması bakımından önemine vurgu yaptı. Kafaoğlu, muhtarların, arkasında siyasi parti desteği olmadan seçilerek görev yaptığına dikkat çekti, “Demokrasinin muhtarlarla başladığını” söyledi.

Muhtarlar Günü dolayısı ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile belediye meclisi salonunda toplantı yapan, muhtarları ağırlayan Başkan Kafaoğlu, belediyenin 18 ayda gerçekleştirdiği etkinlikleri slayt gösterisi ile anlattı. Toplantıya katılan tüm muhtarlara Türk bayrağı dağıtıldı, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Muhtarlığın çileli ve meşakkatli bir iş olduğunu söyleyen Başkan Kafaoğlu, tüm muhtarlar adına en tecrübeli muhtar olan Altıeylül Mahallesi Muhtarı Şadi Ersin’e çiçek takdim etti.

‘MUHTARLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

Muhtarların arkasında herhangi bir siyasi parti olmadığını ve tek başlarına en küçük birimde seçilmiş insanlar olarak görev yaptıklarını, muhtarların büyük fedakarlıklarla görev yaptığını, belirterek,

“Cumhurbaşkanımız da muhtarları önemsiyor ve onları ağırlıyor. Büyük devlet olma vizyonu yerelden başlar. En küçük idari birimlerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin ufku ve istikameti ile ülkenin istikameti ve ufku aynı yönde olmazsa sağlıklı büyüme gerçekleştiremeyiz.

Demokrasi önce evde, mahallede başlar. Bu kültür ne kadar güçlenirse ülkenin tamamı da o derece gelişir ve yükselir. Muhtarlarımız demokrasinin çekirdeğidir. Millet tarafından seçilmiş olmak bu dünyada ulaşılabilecek önemli makamlardandır. Bu yüzden sizi tebrik ediyorum. Sahada da birlikteyiz. Güçlerimizi birleştirdiğimiz zaman güzel işler ortaya çıkıyor. Toplam 94 muhtarlığımız var, ancak, 107 yerleşim birimimiz bulunuyor” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.