Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Kafaoğlu her istediğimizi yapıyor’

‘Kafaoğlu her istediğimizi yapıyor’
18 Ekim 2014 - 0:06

Genel

Çukurhüseyin ve Macarlar Mahallesi halkı Altıeylül Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun

Kırsal mahallelerdeki eksiklikleri gidermek için son dönemde atağa geçen Altıeylül Mahallesi, Çukurhüseyin Mahallesi Cem evi ve Macarlar Mahallesi Muhtarlık Binası’nın onarım ve yapım işlerini bitirdi.

TEKNİK İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk’a bağlı çalışan Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların şehir merkezi rahatlığını yaşaması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Çukurhüseyin mahallesi Cemevi ve Macarlar mahallesi muhtarlık binasının onarım ve yapım işleri bitirilerek vatandaşın hizmetine sunulduğunu söyleyen Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın ise “Hizmet götüreceğimiz yerlerin tespitini ve planlamasını hafta sonu yapıyorum. Bazen de muhtarlarımızın bizden talepleri oluyor. Çukurhüseyin ve Macarlar mahallelerimizde onarımını yaptığımız Cemevi ve muhtarlık binalarını bitirip teslim ettik. Çukurhüseyin Cem Evi için, 150 m uzunluğunda çift taraflı dekoratif duvar çalışmamız, 1000 m2 kilitli parke taşı, peyzaj düzenlemesi ve bay-bayan tuvalet yapım işini gerçekleştirdik. Macarlar mahallemiz Muhtarlık binasının da tadilat ve onarımını bitirdik. Durmak bilmeden çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

ÇUKURHÜSEYİN CEMEVİ YENİLENDİ

Çukurhüseyin mahallesi Muhtarı Hasan Solak yapılan çalışmadan memnuniyetini dile getirirken “Daha önce bizim cem evinin etrafı çok kötü vaziyetteydi. Başkanımıza, müdürümüze durumu ilettik. Allah razı olsun hepsi bize yardımcı oldular. Cem evimizi çok güzel bir hale getirdiler, dörtdörtlük yaptılar. Duvarından taşına, bahçesinden, aydınlatmasından altyapısına kadar herşey yapıldı. Cemevimiz için isteyecek birşey kalmadı. Zekai başkandan hepimiz çok memnunuz ve mahalle olarak mutluyuz ” şeklinde konuştu.

Karakaya: Bu kadarını ummuyordum, daha güzel işler de olacak

Macarlar Mahallesi  muhtarlık binasının tadilat ve onarımı hakkında görüşlerini bildiler Mahalle Muhtarı İsa Karakaya “Göreve geldiğimde buralar ve muhtarlık binası çok kötüydü. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na duruma ilettim. Kendisi bana söz verdi ve söz verdiği gün hemen ekipleri yolladı. Herşey çok güzel oldu. 1200 seçmeni olan 4000 nüfuslu bir mahalleyiz. Daha önce bizi kimse hatırlamadı. Sahipsiz bir köydük. Başkan Kafaoğlu sayesinde her isteğimiz yapılıyor. Böyle şeyler olacağını ummuyordum. Daha çok yolun başındayız. Daha güzel işlerin olacağına inanıyorum ve bunu da herkes görecek” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.