Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kafaoğlu oda başkanlarıyla buluştu

Kafaoğlu oda başkanlarıyla buluştu
02 Nisan 2015 - 1:03

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu oda başkanları ile bir araya gelerek istişare yaptı.
Başkan Kafaoğlu’nun Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol, Sebzeciler Odası Başkanı Ayhan Baydan, Bakkallar Odası Başkanı Hasan Yançıl, Terziler Odası Başkanı Kazım Avcı ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan ile gerçekleştirdiği toplantıda oda başkanlarının pazarlarda ve ruhsat alımında yaşanan sorun, sıkıntı ve önerileri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu ve çözüm yolları arandı.
Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı toplantıda oda başkanları genel anlamda pazarlarda sabit esnafın yanı sıra seyyar kişilerin ürün sattığını ve bundan dolayı şikâyetçi olduklarını ifade ederek bu konuda gerekli önlemlerin arttırılmasını istedi. Başkan Kafaoğlu da konuyla ilgili olarak sorunların çözümü noktasında hızlı bir şekilde çalıştıklarını belirtti.
‘ODA ÜYELERİNE MAKUL ÜCRET TALEBİ’
Oda başkanları Gümüşçeşme Mahallesi’ndeki Pazar yerinin yakınında bulunan ve büyükşehire ait olan otoparkın Balpark işletmesinde oda üyelerine makul bir ücret ile tahsis edilmesini isteyerek, pazarcı esnafının araçlarını bu otoparka koymasının uygun olacağını kaydetti. Kafaoğlu konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile görüşeceklerini belirtti.
‘PROBLEM ÇÖZEN OLACAĞIZ’
Başkan Kafaoğlu, oda başkanları ile sık sık bir araya geldiklerini ifade ederek istişare yaptıklarını dile getirdi. Başkan Kafaoğlu, problem üreten değil problem çözen olacaklarını belirterek, “Pazar pazarı üstü düzenlenecek, akıntı sorunu kalmayacak. Ayrıca buraya bayanlar için mescit yapacağız. Elektrik sistemi LED olacak ve kamera sistemi koyulacak. Oda başkanlarının her zaman yanındayız. Oda başkanlarımız bizim için öncelikli. Siz geldiğiniz zaman beklemeden işleriniz bitecek” şeklinde konuştu.
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Eray, İsmail Çoban, Zeki Çabuk, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin, Zabıta Müdürü Mahmut Ayan ve Temizlik İşleri Müdürü İbrahim Canbey katıldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.