Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kafaoğlu’na Nogay çayı

Kafaoğlu’na Nogay çayı
23 Aralık 2014 - 0:11

Genel

Eski milletvekili İsmail Özgün, Nogay Türkleri Balıkesir Dayanışma Derneği’nin kongresine katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Nogay Çayı ikram etti.

İKİ SİYASET ARKADAŞI

Karakaya mahallesinde yapılan kongrede iki eski siyaset arkadaşı Ak Parti eski milletvekili İsmail Özgün ve Başkan  Zekai Kafaooğlu buluştu.

Nogay Türkleri Balıkesir Dayanışma Derneği, hafta sonunda kongre heyecanı yaşadı. Derneğin Başkanı AKP eski Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün’ün davetlisi olarak etkinliğe katılan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Nogay geleneklerine özgü Nogay Çayı ikram edildi. Karakaya mahallesinde kurulu olan Nogay Türkleri Derneği’nin kongresinde Karakayalılar, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile sohbet etmek, mahallenin sorunlarını anlatmak fırsatını da buldular. Genel kurula katılan misafirlere lokma, peynir, reçel ve Nogay Çayı ikram edildi. Dernek Başkanı İsmail Özgün, Nogay Çayının, bildiğimiz çayın kazanlarda demlendikten sonra içine süt ve tuz karıştırılması ile pişirildiğini, isteyenin üzerine karabiber de döktüğünü anlattı.

“ÖZ KÜLTÜRLERİMİZ ZENGİNLİĞİMİZ”

Hafta sonu eski AK Parti Milletvekili İsmail Özgün’ün başkanlığını yaptığı Nogay Türkleri Balıkesir Dayanışma Derneği’nin misafiri olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karakaya Mahallesi’nde gerçekleşen genel kurula katıldı. İkram edilen Nogay Çayı’nı usulüne uygun kaşıksız içen Başkan Kafaoğlu: “Yıllarca birlikte siyaset yaptığımız ağabeyimiz İsmail Bey’in daveti üzerine geldiğimiz Karakaya’da ilk defa tattığım nogay çayını gerçekten beğendim. Nogay Türkleri Balıkesir Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Kongresi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öz kültürlerimizi muhafaza etmek bizim zenginliğimiz, çeşitliliğimiz. Ben de bu derneğimizi bu cemiyeti yürekten destekliyorum” diyerek teşekkür etti ve derneğin fahri üyesi oldu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.