Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kafaoğlu’ndan zabıtacılık dersi

Kafaoğlu’ndan zabıtacılık dersi
10 Eylül 2014 - 10:16

Genel

Kafaoğlu’ndan zabıtacılık dersi
Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. Yılı, Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Belediye Başkanı Kafaoğlu, zabıta personeline güleryüzlü hizmet konusunda ders niteliğinde tavsiyelerde bulundu.

zabıtacılık dersı kafoluZABITA Teşkilatı’nın kuruluşunun 188. yılını kutladıklarını belirten Zabıta Müdürü İsmail Berber “1-7 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanan zabıta haftası etkinliklerimizi,belediyemiz tarafından düzenlenen Balıkesir’in Kurtuluş Haftası Etkinlikleri nedeniyle bugüne erteledik. Etkinlikte sizleri aramızda görmekten dolayı çok mutlu olduk” dedi.

‘GARDİYAN GİBİ DEĞİL, GARSON GİBİ HİZMET EDİLMELİ’
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise, zabıta personelinin, insanların daha sağlıklı ve gelişmiş bir Altıeylül’de yaşamalarını sağlamak için çalıştıklarını vurgulayarak, “Zabıtanın halka dönük yüzü var, biz bütün projelerimizde insan merkezli çalışıyoruz. Vatandaş ile diyaloglar önemli, insanların mutluluğu için çalışıyoruz. ‘Altıeylül İlçesi Mutlu İnsanların Şehri’ diyoruz. Bu yüzden İnsanlarla olan ilişkilerimizde son derece hassas olacağız, dikkat edeceğiz. Sizler sadece kendinizi temsil etmiyorsunuz. Altıeylül Belediyesi’ni temsil ettiğinizden çok daha hassas, nazik ve kibar olacaksınız. Çünkü vatandaşlara hizmet etmek için görev aldık. Bu konuda eski zabıta anlayışının ötesinde, yani gardiyan tipinde bir zabıta değil, garson tipi bir zabıta anlayışını getirmemiz lazım. Vatandaşlar bizim herşeyimiz. Bizler de onlara hizmet etmek için seçildik. Sizler de onlara hizmet etmek için görev yapıyorsunuz. Onun için insani ilişkiler son derece önemli, bunları sakın atlamayın. Tabi ki sıkıntılı ve gergin anlar oluyor. mutlaka. Ama sabır herşeyin başıdır. Sevgiden, saygıdan, sabırdan, fedakarlıktan ve çok çalışmaktan zarar gördüm diyen insan görmedim bu zamana kadar. Kim zarar gördüyse ya da bir problem varsa ya sevgisizlikten, ya saygıda kusurdan, sabırsızlıktandır. Ya hiç fedakarlık yapmıyordur ya da çalışmıyordur. Vatandaşlarla olan münasabetleriniz çok önemli çünkü sizler bizim dışa dönük çalışan personelimizsiniz. Sizlere güveniyorum Altıeylül Belediyesi marka olarak 1 numara olmalı. Zaten Balıkesir’in 1 numaralı ve en büyük ilçesiyiz. O zaman bu sorumluluğu üzerimizde omuzumuzda taşımamız lazım. Hal ve hareketlerimizde, davranışlarımızda hep bunlara dikkat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Zabıta Teşkilatının Kuruluşu’nun 188. yılının kutlandığı etkinlikte Başkan Kafaoğlu, zabıtalara bazı hediyeler takdim etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.