Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu Balıkesir’de Mahkeme Salonuna Alınmadı

Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu Balıkesir’de Mahkeme Salonuna Alınmadı
02 Aralık 2020 - 13:37

Kaftancıoğlu ve Tanrıkulu Balıkesir’de Mahkeme Salonuna Alınmadı

 

Terör Örgütü Suçlaması ile Yargılanan Taylan Kulaçoğlu’nun, Balıkesir Adliyesinde devam eden duruşmasını izlemek ve destek olmak için katılmak istediği iddia edilen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Mahkeme Başkanı tarafından salona alınmadı.

 

Terör Örgütüne Propaganda 

Yargılanmasına Balıkesir Adliyesinde devam edilen, Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu ismindeki kişi, “İsimsizler Hareketi” adı altında Twitter’da bir hesap açtı. 2016 yılında Redhack’dan gözaltına alınan Kulaçoğlu, İsimsizler Hareketi adı altında ayrıca 30 Nisan 2020 tarihinde Telegram’da da bir kanal açarak örgütleme faaliyetini başlattı.

“Bizden Olanları Üye Yapın!” Dedi

Kulaçoğlu, “Bizden olanları İsimsizler Hareketi’ne üye yapın” diyerek takipçilerine duyuru yaptı. Böylece İsimsizler Hareketi’ne katılan sosyal medya kullanıcıları terör örgütüne örgütlenmeyi sosyal medyadan sağlamaya başladı. Sayılarını bu mecrada arttırmak için harekete geçti.

İsimsizler Hareketi Hedef Belirtiyor, Troller Susturmaya Çalışıyor

İsimsizler Hareketi kanalına ilk anda abone olan 159 kişi takipçilerini kanala davet etti. Buradan verilen yönlendirmelerle kanalda hedef belirlenen sosyal medya hesapları hesabın şikâyet butonuna şikâyet edilerek saldırılar da düzenlendi. İsimsizler Hareketi mensupları, sosyal medyada farklı sesleri bu şekilde susturmaya çalışıyor.

Önce Takipçi Bulup Sonra Saldırıyorlar

3 bini aşan abone sayısının takipçi sayıları düşünüldüğünde TT yapılması istenen bir etiketi (TAG) çabucak sosyal medya listesine dahil ediyorlar. Hareketin şu an 11 bin 556 takipçisi var. Ancak İsimsizler Hareketi’nin kurucusu olduğu belirtilen Taylan Kulaçoğlu’nun 100 binden fazla takipçisi bulunuyor. Son dönemde bazı etiketlerin TT listesine nasıl getirildiği de yine kanaldaki ve Twitter hesabındaki yazışmalardan görülüyor.

17 Mayıs’ta Yakalanmıştı

17 Mayıs 2020 tarihinde Balıkesir ve Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatlarıyla Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Balıkesir TEM Şube Müdürlüğü’nün başarılı çalışmasıyla ile “İsimsizler Hareketi”nin lideri Taylan Kulaçoğlu’nun yakalanmasıyla başlayan operasyon, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekiplerinin 6 ilde düzenlediği ve 24 şüphelinin yakalanmasıyla operasyon ile devam etmişti.

Silah ve Çok Sayıda Dijital Materyalle Yakalanmıştı

Kulaçoğlu’nun üzerinde 1 adet Zig Sauer marka 9 mm ruhsatsız tabanca, Pkk terör örgütünce kullanılan sarı, kırmızı, yeşil renkli bez parçası, Hint keneviri tohumu ve çok sayıda dijital materyale el konulmuştu.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.