Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kahveciler Odasından İftar Sofrası

Kahveciler Odasından İftar Sofrası
13 Nisan 2022 - 15:29

Kahveciler Odasından İftar Sofrası

 

Kahveciler Odası bu yıl iftar yemeğini Vicdaniye Kız Kur’an Kursu’nda verdi. Oda, kursta eğitim gören 150 öğrenciye iftar yemeği sundu.

 

 

Oda Hatim İndiren Öğrencilere İftar Verdi

Kahveciler Odası geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarından birini daha yaşama geçirdi.Kurs binasındaki iftar yemeğine Oda Başkanı Bülent Bilir, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri ile kurs öğrencileri katıldı. Oda yönetimi, iftar öncesinde vefat eden oda başkanları, yönetim kurulu, denetim kurulu üyeleri ile oda üyelerinin anısına Vicdaniye Kız Kur’an Kursu öğrencileri hatim indirdi, hatim indiren öğrencilere daha sonra iftar yemeği verildi.

Bilir“ Aramızdan Ayrılanlar İçin Hatim İndiriliyor.”

Pandemi nedeniyle iftar programına ara verdiklerini ve bu yıl tekrar geleneği sürdürdüklerini kaydeden Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir “Duayen Başkanımız Recep Çelik’in başlattığı ve Davut Acar Başkanımızın sürdürdüğü geleneksel iftar programını biz de sürdürmeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Oda olarak Ramazan ayı içerisinde hayatını kaybetmiş ve aramızdan ayrılan değerli büyüklerimiz için kuran kursunda hatim indiriyoruz, daha sonra da buradaki öğrencilere iftar yemeği veriyoruz ”dedi.

Oda Üyeleri Recep Çelik ve Davut Acar’ı Andı

Bilir konuşmasında ayrıca,“ İftar programlarına bu yıl da olduğu gibi her yıl yönetim ve denetim kurulu üyeleri olarak tam kadro katılıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz program artık geleneksel hale geldi. Bundan sonra da önümüzdeki yıllarda da bu güzel uygulamaya sürdüreceğiz. Odamıza hizmet etmiş ve hayatını kaybetmiş oda başkanlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi, denetim kurulu üyelerimizi, oda üyelerimizi ve ailelerini de unutmuyoruz. Değerli büyüğümüz odamıza uzun yıllar emek vermiş, hizmet etmiş, esnaf teşkilatının unutulmaz ismi duayen Başkanımız Recep Çelik, Davut Acar Başkanımızı da bir kez daha hatırladık” dedi. Vicdaniye Kız Kur’an Kursu yetkilileri de Oda Başkanı Bülent Bilir ve yönetim kurulu ile denetim kurulu üyelerine teşekkür etti.Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.