Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kaldı 17 gün..

Kaldı 17 gün..
DEVRİM DERİN
DEVRİM DERİN( [email protected] )
49
14 Mart 2019 - 8:00

31 Mart’a tam 17 gün var.. Heyecan dorukta.. Vatandaştan çok adaylar heyecanlı. Gözleri hep anketlerde. Birilerini söyleyeceği umut dolu sözlerde.

Bazen moralleri bozulsa da bunu belli etmemeye çalışıyorlar. Olumsuz yorum yada tepkileri 1000 kişiden birinden gelir gibi görüyorlar.. Belki öyle beklide öyle değil. Vatandaş artık eskisi gibi kafasındaki tercihi belli etmemeye çalışıyor. Ya saklıyor, yada başıma bir şey gelir, birilerinin kulağına gider düşüncesiyle farklı sevaplara yöneliyor.

Toplumda bir korku hakim olmaya başladı. biraz da liderlerin konuşma ve tavırlarından kaynaklanıyor bu. Toplum kutuplaştırılıyor. Bu adaylar ve siyasiler için oy devşirme yöntemi gibi görünse de toplumsal açıdan büyük tehlikeler arzediyor. Toplum geriliyor. Siyasiler için değişen bir şey yok. Onlar sadece yönetmeyi istiyor. Vatandaşta karnı doysun, huzurlu olsun beklentisinde.

Tabi siyasilerin sözlerinin etkisinde de kalıyor. Çünkü bizim toplumumuz okumak ve araştırmaktan uzak. Yetiştirilme biçimimiz, verilen eğitim hep bizi buna itti. 20 li yaşlarımızın başlarında bilirim kitap okuyan ya solcu ya komünist olarak görülürdü. Hala daha öyle görenler var.

Okumak birilerini bir şey yapmaz. Sizlerin dünyaya bakış açısını genişletir ve sorgulatır. Sorgulamak ne solcuların ne komünistlerin bakış açısı. Bunu insan ve Biray olarak hepimiz yapabilmeliyiz. Seçtiğimiz ve tercih ettiğimiz şey nelere sebep olacak, ne gibi sonuçlar doğuracak bunu düşünmeliyiz.

Bir diğer hatırlatma ise anketlere güvenmeyin. Bir çoğu yanlı. Siz gidin tercihinizi akıllıca yapın ve oyunuzu verin. Ama sandığa gidin.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.