Balıkesir Merhaba Gazetesi

KALİTE BELLİ,HİZMET BELLİ.MAKASIN KRALINI YAPAN ,MAKASÇI TELLİ HİZMETTE SINIR TANIMIYOR.

KALİTE BELLİ,HİZMET BELLİ.MAKASIN KRALINI YAPAN ,MAKASÇI TELLİ HİZMETTE SINIR TANIMIYOR.
17 Eylül 2014 - 11:49

Genel

Her marka kamyon,otobüs, minibüs, makas işlerini ustalıkla yapan kardeşler oto makas servisi bünyesinde bulundurduğu yedek parça ürünleri ile anında hizmet veriyor.

02

 

Kardeşler Oto Makas Servisi yeni sanayi sitesi Cumhuriyet Caddesindeki işletmesinde, ağır vasıta araçların oto makas işlerini yürütüyor.  Hizmetin güler yüzle buluşması ile müşteri memnuniyetine dönüştüğü mekanda, işletme sahibi Talat Akgün ve Osman Akgün’çalışanlarımızla birlikte sanayide hizmet veriyoruz. Sürücülerimiz, araç sahiplerinin güvenliği ile araçların sağlığı da kaliteye bakıyor. Diyorum ki; kalite belli hizmet belli. Makasın kralını yapan makasçı telli.’ diyen Talat Akgün , kardeşi ile birlikte yürüttükleri işlerin memnuniyetinden bahsetti. Akgün, Ben buradayım yaklaşık 35 senedir sanayideyim. 20 sene kalfalık dönemim oldu. İşin hasını öğrendik. 15 yıldır da kendi işimi kendi mekanımda yürütüyorum. Müşterilerimiz daimi olan müşteriler bizi tanıyor seviyorlar, çünkü güveniyorlar.İşimizi doğru yaptığımızı biliyorlar. Bizlerde bu güvene layık olmaya çalışıyoruz’ dedi. Akgün,’Eskiden mesleğe daha fazla değer verilirdi. Hala değerli fakat çalışan olarak kalfa konusunda eskisi gibi kalfalarda, ustalarda yetişmiyor. Bizden sonraki nesil teknoloji ile el işçiliği arasındaki düğümü zor çözer ‘şeklinde konuştu.

Oto makas nedir?

Araçlarda,bilhassa ağır yük araçlarında amortisör yerine kullanılan,yatsı,hafif yay şeklinde,çelikten yapılan parçadır. Son yıllarda süspansiyon körüklerinin çıkması ile eskisi kadar kullanılmamaktadır.

YOLCULAR VE ÇOCUK GÜVENLİK İÇİN NE YAPAR?

Karayolunda ve bir otomobil içinde yolculuk genellikle keyifli bir zaman dilimidir. Pek çoğumuz yolculuk etmeyi, gezmeyi çok severiz. Böyle bir yolculuğun güven içinde devam etmesi öncelikle sürücünün sorumluluğundadır. Ancak, aynı araçtaki yolculara düşen bazı sorumluluklar da vardır. Bunlar sürücünün işini kolaylaştırır ve güvenliği arttırır.

Anne babamızla yolculuk ederken ilk sorumluluğumuz arka koltuktaki yerimizi almak ve emniyet kemerimizi bağlamaktır. Bir çoğumuzun bu kemeri kullanmak için ayrı bir koltuk kullanması ya da yükseltici bir koltuk kullanması gerekiyor olabilir. Eğer bunu kullanmıyorsak emniyet kemeri bizi koruyamaz. Yolculuk sırasında sohbet edilir mi? Tabii ki konuşur, birbirimize birşeyler anlatır dururuz. Yoksa nasıl vakit geçer? Ancak bazı durumlar vardır ki aracı kullanan anne ya da babamızı rahatsız etmemek ve onların dikkatini dağıtmamak için özen göstermemiz gerekir. Örneğin Şehir içinde sıkışık bir trafikte bir yandan sohbet etmeye çalışmak onlar için çok zorlayıcı olabilir. Araç içindeki temel görevimiz kendi güvenliğimizi sağlamak ve sürücü ile işbirliği yapmaktır. Peki sürücü ile işbirliği ne anlama gelir? Buna kısaca onun araç kullanmasını engelleyecek ya da güçleştirecek davranışlardan kaçınmaktır diyebiliriz. Böylelikle güven içinde yolculuk edebiliriz. Ben sadece yolcuyum demeden, yolculuk sırasında kendimiz ve başkalarının güvenliği için gerekli önlemleri almayı ve sürücüyle işbirliği yapmayı unutmamalıyız. Unutmayın, sürücü ile işbirliği bazen onu dikkatinden kaçan şeylerle ilgili uyarmak bazen de sessiz kalmak olabilir.

Güvenli sürüş için Sürücülere Öneriler

Koltuğu, elinizi uzattığınızda bileğiniz direksiyonun en üst kısmına uzanacak konuma ayarlayın ve simetrik olarak, saat 3 ve 9 konumlarında tutun.
Aracı hareket ettirmeden ve durdurmadan önce her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.
Araç kullanırken sürekli dikkatli olun ve genellikle sağ tarafa dikilmiş olan trafik işaretlerini asla gözden kaçırmayın!
Trafik işaret levhalarındaki hız sınırlarının müsaade edilen maksimum hızlar olduğu unutulmamalı.
Yokuşları, çıkabileceğinizi tahmin ettiğiniz vitesle inin. Yokuş aşağı inişlerde asla vitesi boşa almayın.
Aynalarınıza sık sık göz atın.
Kısa süreli de olsa, aracınızı terk ederken güvenceye alın.
Geçişler dışında sol şeridi boşaltın.
Uykulu iken araç kullanmayın.
Gözleriniz bir noktada sabit kalıyorsa bu tehlike işaretidir.

OTO MAKAS SERVİSİ GÜVENLİ SEYAHATLER DİLER..

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK&MUSTAFA TETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.