Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kampüs hattında radikal karar

Kampüs hattında radikal karar
26 Kasım 2014 - 0:15

Genel

Kurtdereli Spor Salonu-Üniversite kampusü hattının Kredi Yurtlar Kurumu’na kadar uzatılması, dolmuş minibüslerinin yenilenmesi, hattaki belediye otobüslerinin seferlerine son verilmesi kararlaştırıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem’in başkanlığında yapılan toplantıda şoför esnafı ile bir araya geldi. Toplantıda dolmuş şoförlerinin sorunlarını dinleyen Başkan Uğur, yaşanan sıkıntıları hep birlikte çözeceklerini ifade etti. Toplantıda Kurtdereli Spor Salonu önündeki üniversite kampüs hattının Kredi Yurtlar Kurumu’na kadar uzatılması, hatta çalışan 62 dolmuş minibüsünün yenilenmesi, belediye otobüslerinin hattan çekilmesi kararlaştırıldı.

Şoförler Odası’nda düzenlenen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a Genel Sekreter Mehmet Bozdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Metin Ermiş ve birim amirleri eşlik etti.

“BAŞKAN UĞUR KAMPÜS HATTINDA

ŞOFÖRLER İLE ANLAŞMA SAĞLADI”

Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, “Bizim bütün amacımız ekmeği büyütmek; Aşı, işi büyütmek. Önemli olan Balıkesir’in büyümesi, ekmeğin büyümesi, biz büyük düşünüyoruz. Balıkesir’in mastır planını 5 milyon kişi için yapıyoruz. Şu anda nüfusu 1 milyon 200 bin kişi. 2050 yılında Balıkesir’in nüfusu 5 milyon kişi olacak. Balıkesir bir cazibe merkezi. Şimdi sizlerin de hedefinizi büyütmeniz lazım, küçük düşünmeyin. Tuzsuz aşım ağrısız başım demeyin. Bizim amacımız sizlerin fazla para kazanması, vatandaşın da aldığı hizmetten memnun olması. Biz belediye olarak denetleyici, düzenleyiciyiz. Yoksa ben belediye olarak gidip alayım 50 otobüs çalışsın değil” dedi.

 “BİZİMKİSİ BÜYÜK FEDAKARLIK”

Şoförler odasında minibüsçülerle yaptığı uzun toplantı ve pazarlık ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, verdiği kararın “büyük bir fedakarlık” olduğunu vurguladı. “Spor Salonu-Kampüs hattında belediye denetimli 12 körüklü otobüs çalıştığını belirten Başkan Uğur, açıklamasında, “25 otobüs alalım dedik, 60 kişilik. Hem vatandaş memnun olsun hem siz fazla yolcu taşıyın. Müktesep hak diyorsunuz, tamam. Biz otobüslerimizi çekeceğiz, ne zaman gerçekleşirse bu iş, tabi şimdi vatandaşlarımızı bırakacak halimiz yok. Sizler otobüslerinizi 2-3 ay içinde getireceksiniz, geldiği gibi biz çekeceğiz siz taşıyacaksınız. Bu hat çok değerli bir hat. Size gene M plakayı vereceğiz. Yalnız validatör takacağız, hepsi kartlı olacak. Bizim kaç kişi binip taşınıyor bilmemiz lazım. Bu dünyanın her yerinde böyle. 7.5 metre diyorsunuz o da tamam.” Diye konuştu. Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Şoförler Odası’ndan alkışlarla uğurlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.