Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kamu Sen İl Başkanı Baki “Bu Bildiriyi Reddediyoruz”

Kamu Sen İl Başkanı Baki “Bu Bildiriyi Reddediyoruz”
05 Nisan 2021 - 15:45

Kamu Sen İl Başkanı Baki “Bu Bildiriyi Reddediyoruz”

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Ahmet Baki 103 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösterdi. Yaptığı yazılı açıklama ile “Hiç kimse, mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin “dedi.

“Bildiri, kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyor”

Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Ahmet Baki açıklamasında, “Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir”103 emekli amiral, gece yarısı operasyonu ile muhtıra tarzında bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiri, darbe dönemlerinden aşina olduğumuz tehditler içermekte, ayrıca ülkemiz demokrasisi için hiç de arzu edilmeyecek tehlikeleri içinde barındırmaktadır. Hali hazırda devletimiz, milletimizin kahır ekseriyetinin teveccühleriyle göreve gelmiş bir iktidar tarafından idare edilmektedir. Bu yolla milli irade devlet idaresinde vücut bulmuştur. Milli iradeye karşı olacak şekilde, ayrıca siyasi tartışmalardan malzeme üretip devletimizi yeni bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bu bildiriyi reddediyoruz ”dedi.

Vesayetçi Anlayışa Hayır!

Kamu Sen Balıkesir il temsilcisi Ahmet Baki,“Hiç kimse, mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin. Milletimiz müsterih olsun: Ana vatan da Mavi vatan da Gök Vatan da Kahraman Ordumuzun kanatları altında güven içindedir. Bilinmelidir ki, milletimizin bu topraklarda ilelebet huzur içinde yaşaması için Türkiye Cumhuriyeti’nin kanla çizilmiş sınırları ve ayrıca elde edilmiş egemenlik hakları vazgeçilmez değerlerimizdir. Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir. Kadim kültürümüz, inançlarımız ve ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu bilimsel düşünce sistemi hedefe varmak için olmazsa olmaz ilkelerimizdir. Kahraman ecdadımızın ve evlatlarımızın kanları ve canlarıyla elde ettiği değerlerimize, hazinelerimize ve ayrıca ilkelerimize kast edenler, milli iradeyi yok sayarak vesayetçi anlayışa öykünenler geçmişte olduğu gibi bugün de hak ettikleri muameleyi göreceklerdir”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.