Balıkesir Merhaba Gazetesi

KAMU-SEN İl Başkanı Baki‘den Hem Zafer Bayramı Kutlaması Hem Tarihten Ders Alalım Hatırlatması

KAMU-SEN İl Başkanı Baki‘den Hem Zafer Bayramı Kutlaması Hem Tarihten Ders Alalım Hatırlatması
31 Ağustos 2020 - 11:38

KAMU-SEN İl Başkanı Baki‘den Hem Zafer Bayramı Kutlaması Hem Tarihten Ders Alalım Hatırlatması

 

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Başkanı Ahmet Baki Balıkesirliler Zafer Bayramını kutladı.

 

Kamu-sen Balıkesir İl Başkanı Ahmet Baki Balıkesirlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak adına, “Tarihimizin en kritik zaferlerini elde ettiğimiz ağustos ayında, bu toprakların ebedi vatanımız olduğunu bir kere daha tescilleyen, Türk milletini bu topraklardan kazıyıp atmak gayesiyle her türlü kirli oyunu sahneleyen şer güçlere Türk’ün azap verici tokadını indirdiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıldönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız.  Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına; kanlarıyla bu toprakları  bizler için cennet kılan gazi ve şehitlerimize minnettarız.  Onların emanetlerini kutsal bilip canımız pahasına sahip çıkacağımıza dair söz veririz. Şehitlerimizin ruhları şad; milletimizin Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” İfadelerinde bulundu.

 

30 AĞUSTOS AÇIKLAMASI’NDA GÜNÜMÜZ SİYASİ GİDİŞATI DA DEĞERLENDİRİLDİ

Zafer Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramını kutlayan KAMU-SEN Balıkesir Başkanı Ahmet Baki konuşmasına,  “Tıpkı geçtiğimiz yüzyılın başında olduğu gibi bugün de etrafımız Mehmet Akif Ersoy’un dizelerindeki ifadeyle “bütün akvam-ı beşer” tarafından sarılmaktadır. Bir asır önce atalarımızdan aldıkları dersle bu toprakları ardına dahi bakmadan terk eden milletler yine bir araya gelerek Türk milletine karşı birleşme çağrıları yapmaktadır. Bu çağrıyı yapanın I. Dünya Savaşı’ndaki müttefikimiz Almanya’nın Şansölyesi olması, Anadolu topraklarının ve kaynaklarının sırtlan sürülerinin iştahını ne denli kabarttığı gerçeğini ortaya koymaktadır.

 “Türk Milleti Yaşanan Son Gelişmeler Karşısında Ayrılıkları Bırakarak Safları Sıklaştırmak Zorunda ”

 

Coğrafyamızda gidişat hiç de iyi görünmemekte, küresel güçler vatanımız üzerinde büyük ve kanlı bir çatışmayı süratle körüklemektedir. Geçtiğimiz asırda milletlerin kaynaklarını sömürüp, kanla kurdukları sözde medeniyetleri ile mazlumlara hayatı dar eden emperyalistler, 21. yüzyılın kaynak paylaşımını ve yeni sömürü düzenini de bölge milletlerinin haklarını gasp ederek gerçekleştirmek arzusundadır. Türk milleti yaşanan son gelişmeler karşısında uyanık olmak, bütün ayrılıkları bir tarafa bırakarak saflarını sıklaştırmak, birliğini pekiştirmek zorundadır. Tarihi, dönemin şartlarına göre değil de bugünkü şartlarla değerlendirerek bizlere özgürlüğümüzü ve bağımsız Devletimizi armağan etmiş kahraman ecdadımıza saldırarak; fikir ve düşünce farklılıklarını bir ayrışma unsuru haline getirip milletimizi kutuplaştırarak; adalet terazisinin ayarını bozarak; liyakati yok edip yandaş bir kesim yaratarak kişisel ve siyasi menfaat sağlama peşinde koşan tüm gruplar bu milletin sinesinden sökülüp atılmadıkça, Türk milleti bu topraklarda rahat yüzü görmeyecektir.” sözleri ile son verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.