Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kamyon Ve Otobüslere Olan Tutkusunu Maketlere Yansıttı

Kamyon Ve Otobüslere Olan Tutkusunu Maketlere Yansıttı
10 Aralık 2021 - 13:47

Kamyon Ve Otobüslere Olan Tutkusunu Maketlere Yansıttı

Çocukluktan başlayan kamyon ve otobüslere olan tutkusunu yaptığı maketlere taşıyan Erdal Pulluk, sipariş üzerine 50’nin üzerinde kamyon, tır ve otobüs maketi yaptı.

ÜLKENİN FARKLI YERLERİNDEN TALEP GELİYOR

66 yaşındaki Erdal Pulluk, emekli olduktan sonra maket çalışmalarına ağırlık verdiğini söyledi. Bir müddet otobüs ve kamyon şoförlüğü de yaptığını ve araçlara olan tutkusu sebebiyle çocuklarına telden arabalar, sonra torunlarına maket arabalar yaptığını anlatan Pulluk, bunun kendisini mutlu ettiğini ve çevresinin de desteği ile ülkenin değişik yerlerinden gelen taleplere cevap vermeye çalıştığını bildirdi.

PULLUK ‘’BU İŞ SABIR GEREKTİRİYOR’’

Pulluk, “Ağaçlara olan sevgimden dolayı, maketlerimi kavak, çam ve suntadan yapıyorum. Bir araçta olması gereken bütün detaylara maketlerimde yer veriyorum. Önce kendim beğeniyorum, beğenmezsem zaten istek sahibine vermiyorum. Ülkenin değişik yerlerinden maketlerime talepler var, kimi babasına hediye ediyor, kimi yazıhanesine koyuyor. Bu iş sabır gerektiriyor, bir maketin yapım süresi bir ayı buluyor. Talep gelmese yapmıyorum, sadece evimde vitrinlerimi süsleyen ve beni dinlendiren dört adet maketim var. Ömrüm olduğu sürece maket yapmaya devam edeceğim, çünkü hem ben mutlu oluyorum, hem de maketseverler“ diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.