Balıkesir Merhaba Gazetesi

KAPIDA KALDILAR

KAPIDA KALDILAR
26 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde yapılan AK Parti Aday Adayları tanıtım toplantısında ilginç ve sıra dışı konuşmalar yer aldı.
Ak Parti aday adalığı toplantılarına gölge düştü. Merkez Altıeylül ve Karesi ilçesinin tanıtım toplantısı ‘’düşündüren tanıtım’a’’ damga vurdu.
Aday adaylığı müracaatları sonrası hummalı bir çalışma içinde giren aday adaylarına bugüne kadar katıldıkları ilçelerde yoğun ilgi gösterildi. Teşkilatların ve vatandaşların çoğu zaman kalabalık olan gruplar halindeki vatandaşların katılımı ile yapılan sunumlarına, bazen de yoğun katılım olmadı fakat katılanlar pür dikkat dinledi. Aday adayları ‘Bizim için salonda bir kişide olsa değerlidir’ derken dün geceye imza atan Merkez Karesi ve Altıeylül ilçe tanıtım toplantısı, aday adaylarını şoke etti.

Ak Parti Aday Adaylarının ilçelerdeki başarılı teşkilatları aday adaylarını gece geç saatlere kadar beklerken ve özenle toplantıları hazırlarken Altıeylül ve Karesi İlçeleri aynı başarıyı gösteremedi.
Ak Parti aday adalığı toplantılarına gölge düştü. Merkez Altıeylül ve Karesi ilçesinin tanıtım toplantısı ‘’düşündüren tanıtım’la’’ geceye damga vurdu.
Divan Kurulunda bulunan Süleyman Tosun ‘Aday adayları gelecek ama gelene kadar ‘‘çıkacak dansöz var’’ desek oda yok’ ifadelerini kullandı. Aday adaylarına verilen saat gece 11.00’e kadar olmasına rağmen yaklaşık yarım saat öncesinden kapıları kapattı.

ÇIKMAYIN! DEDİM AYIP
Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezinde yapılan Aday Adayları tanıtım toplantısında ilginç ve sıra dışı konuşmalar yer aldı. Bandırmalı Aday adayı Cemal Bayrak’ insan odaklı çalışan partime yakışmayan ve Balıkesir’e yakışmayan bir davranış var diyerek konuşması sırasında tepki gösterdi. Salon doluyken birden boşalıyor ve ara ara doluyorsa bir çelişki var diyen Bayrak’ İnsana saygı yok. Ben aday adayı bir bayan konuşurken oturduğum yerde uyardım. ‘Çıkmayın! Ayıp dinleyin’ dedim. Ama dinleyen olmadı. İsterdim ki parti teşkilat başkanları da beni dinlesin istediğinde durup istediğinde gitmesin. Salon neye göre boşalıyor. Ak Partime gönlümü verdim ama Ak Parti Balıkesir teşkilatına bunu yakıştıramadım. Dedi.

Genelde saat 11’e kadar süreceği bildirilen Toplantı yaklaşık yarım saat öncesinde Divan Kurulu’nun yetkilendirdiği tahmin edilen sunucu tarafından ‘aday adayları gelmeyecekler gelenlerde konuştular’ ifadeleri kullanılarak kapatıldı. Kepsut programından dönen ve geleceğimizi telefonla bildirdik diyen aday adaylarının bazıları ise çıkış kapısında ‘Ben geldim. Konuşayım’ demesine rağmen dinlenmemiş oldu. Özellikle Kadınların pozitif ayrımcılığı aşamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerini bir kez daha yüzeye çıkaran fakat Balıkesir teşkilatı tarafından önemsenmeyen bu durum tuhaf karşılandı.

Divan Kurulunda Süleyman Tosun’un Cemal Akbayrak’ın konuşması sonrasında söyledikleri dinleyenlerin şaşkınlığının dozunu arttırdı. Tosun yaptığı konuşmada ‘Aday adayı Albayrak’ın söylemlerine karşılık ’Bir 1 kese altın veriliyor ve Üniversitede hoca güzel bir vaaz veriyor. Diyorlar ki; ‘’hocam vaazın çok güzeldi.’’ Konuşma sonrasında, hoca bir kese altını geri iade ediyor. Hocam hem parayı aldın şimdide geri veriyorsun bu ne iş. Bir, beni dinlediniz çünkü parayla konuşmak bir başka oluyor diyor ikincisi, cebinde parası olan konuşuyor ama olmayana salon boş ‘dedi. Süleyman Tosun ‘Aday adayları gelecek ama gelene kadar çıkacak dansöz var desek oda yok’ ifadelerini kullandı.

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı  Mahmut Poyrazlı’nın salona İl yönetiminden bazı isimlerle kalabalık olarak girmesi ve konuşmasını yaptıktan sonra bugüne kadarki tanıtım toplantılarında yaptığı gibi salondan aynı grubu ile ayrılması salonun bir dolup bir boşalmasına neden olan ayrıntılar arasında. Poyrazlı salona girer girmez konuşma yapan kişiye uyarıların gelmesi 5 dakikalık süreniz doldu ifadeleri ile konuşmaların bitirilmesinin istenmesinin yanında Poyrazlı’nın 10 dakika boyunca konuşma yapmasına müsaade edilmesi de ciddi bir ayrım yapıldığının düşünüldüğü yorumlarına neden oldu. Poyrazlı gelir gelmez mikrofona davet edildi ve bu konuyu gündeme alarak şöyle konuştu:’ Gittiğim yerlerde aday adayları arasında ben gidince beni öne alıyorlar. Bize söz veriyorlar ben utanıyorum. Ayırt mı ediliyoruz diye. Teşkilatlarda çalışmış biri olarak bilemiyorum böyle bir hakkımız olabilir mi? Takdiri size bırakıyorum. Pek çok kongrede hitap imkânı bulduk. Böyle bir yerde insanın kendisi için bir şeyler istemesi zor.2010da il başkanlığına atama ile gelmiştim ve 4’ncü olağan kongrede de tek liste halinde kongreye girdiğimiz için ve rakip olmadığı için oy ve destek isteme şeklinde bir hadisemiz olmamıştı. Eski il Başkanı olarak aday adayı olarak karşınızdayım.’ dedi.
SANDIKTAKİ KİŞİLERE GÜVEN TAM

8 tane Milletvekili aday adayımız olacak. En iyi şekilde hizmet verecek olan kişilere rabbim inşallah bu görevi nasip eder. Aday adayları arkadaşlarımız dolaşıyor. Konuşuyor. Temayül, kamuoyu yoklamaları değerlendirmeler yapılıyor. Temayül yoklaması ile YSK ya gönderilecek listenin o son günü arasında uzun bir süre var. Bazı aday adayı arkadaşları için bu süre daha uzun gibi görünecek ama gerçekten uzun bir süre var. Bizim bu süreci aday adaylığı sürecinden sonra olan adayların belirlenmesi YSK ‘na bildirilmesine kadar geçen süre içinde teşkilatlarla iyi geçirmemiz lazım. Desteklediğimiz olmasını istediğimiz arkadaşlar olacaktır. Onlarla birlikte olup destek isteyeceğiz. Önemli olan adaylar belirlendikten sonra teşkilatın bütünlüğünü birlikteliğini devam ettirebilmesi. Verilecek görevi hangi arkadaşımız olursa o kişi işi teşkilatlarla en iyi şekilde çalışmak.7 Haziran da yapılacak seçimler tüm dünya için önemli. Teşkilatlar olarak bu seçimin önemini kavramamız gerekiyor. Parti teşkilatları aday adaylığı sürecini ve adaylık sonrasını en iyi şekilde atlatacaktır. Sandık başındaki görevlilerden en başa kadar itimadım sonsuz. Bu süreci herkes için öncelikle teşkilatlarımız ve partimiz için önemli buluyorum.
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.