Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kar Balıkesir’in Bazı İlçelerinde Yolları Kapadı

Kar Balıkesir’in Bazı İlçelerinde Yolları Kapadı
14 Şubat 2021 - 19:39

Kar Balıkesir’in Bazı İlçelerinde Yolları Kapadı

 

Balıkesir’de etkili olan kar yağışı bazı ilçelerde yolların kapanmasına neden oldu. Kazdağları’nda etkili olan yoğun kar, Balıkesir’in Edremit ile Çanakkale’nin Yenice ilçeleri arasındaki ulaşımı etkiliyor. Yoğun yağış kara yolunda çok sayıda aracın mahsur kalmasına neden oldu. Ulaşıma kapanan Edremit-Yenice kara yolunun açılması için çalışma sürüyor.

 

Kar kalınlığı 40 santimetreye yaklaştı

Kar kalınlığının 40 santimetreye yaklaştığı Çınarlı Han ve Hanlar mevkilerinde yağış hala devam ediyor. Kazdağları’ndan geçen ve iki ilçeyi birbirine bağlayan yolda da ulaşım sağlanamıyor. Büyükşehir ve ilçe belediyesine bağlı ekipler, bölgede araçlarıyla mahsur kalanları araçlarından alarak, Edremit’e götürdü. Çalışmalara bölgedeki vatandaşlar da destek verdi.

Tipi de Etkili Oluyor

Karayolları ve Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Tipinin de etkili olması, ekiplere zor anlar yaşatıyor. Mahsur kalan araçların kurtarılması için iş makinesiyle yardım eden Ali Kandemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yolda kalanların Allah yardımcıları olsun. Yol çok kötü. Yolda bayağı bir buz var.” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.