Balıkesir Merhaba Gazetesi

KAR YAĞDI

KAR YAĞDI
31 Aralık 2014 - 0:20

Genel

KARYAĞSADA KIŞLIK SATSAK DEDİLER

KAR YAĞDI

ESNAFIN DUASI ‘ KAR YAĞSADA KIŞLIK SATSAK’

Terziler Odası Başkanı Kazım Avcı esnafın soğuk kış gününü beklediğini kışlık ürün satışları için soğuk günleri önemsediğini söyledi. Kış sezonunda yazlık ürünler indirimde olurdu şimdi ise kış olmasına rağmen satış olmadığı için kışlık ürünlerde indirimde diyen Başkan Avcı ‘ürün imalatçılarının da sıkıntıda olduğunu belirtti esnaf yeterli satışı yapamıyor’ dedi.

TERZİLERDEN UĞUR’A ÖZEL DİKİM ŞAYAK

Oda Başkanı Kazım Avcı dün oda yönetimi ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u ziyaret ettiler. Yaklaşık 8 ay önce özel tasarladıkları şayak’ı diken terziler, Başkan Uğur’a hayırlı olsun diyerek yaz günlerinde serin, kış günlerinde sıcak tutma özelliğine sahip özel dokuma şayak’ı hediye ettiler.

Hediyeyi kabul eden Başkan Uğur ‘Önce giyelim diyerek objektiflere özel dikim şayak ile poz verdi. Terziler Odası başkan ve yönetimine teşekkür etti. Ziyaret öncesinde Terziler ve Konfeksiyoncular sektörle ilgili MERHABA’ya şöyle konuştular: BEYCİM Sahibi Cüneyt Barlin ‘ imalatçılar sıkıntıda haliyle esnafta da sıkıntı oluyor. Yeni sezona hazırlık yapılacağı için elde kalmış kışlık yazlık ürünler geldiği gibi uygun fiyata satılıyor. Ciddi bir sıkıntı imalatçılarda var. Umuyoruz havalar satışları da etkiler.’ dedi. Öte yandan teziler, Terzilik zor bir sanat. Eskiden tek tek elle diktiğimiz takım elbiseler olurdu. Konfeksiyonculuk terziliği bitiriyor. Bizler artık özel kıyafet olduğunda yada farklı tasarım isteyen, paça dikimleri yaptıranlara hizmet veriyoruz. Eski ile yeni kıyaslandığında mesleğe sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz.’ dediler.

BAŞKAN UĞUR GEÇMİŞE DÖNDÜ

Terziler Konfeksiyoncular ve Benzerleri Esnaf Odası Başkanı Kazım Avcı ve yönetim kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Oda Başkanı Kazım Avcı ziyarette terziler olarak yapılan hizmetleri aktarırken Başkan için yaklaşık 8 ay önceden hazırlanmış ‘özel dikim şayak’ hediye etti. Beraberinde meclis üyesi Cüneyt Barlin, Hüseyin Başal, Kadirhan Topçu, Saadettin Akbaba, Ersin Demirkol, Nevzat Işık, Vacip Aktaş ile birlikte Başkan Uğur’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren grup ‘şayak’ hediye ederek karşılıklı sohbette bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, şayak’ın kendisi için özel bir anlam taşıdığını belirterek yapılan sohbette ‘ Dedem Galiçya Tepesinde askerlik yaparken orada terzihaneye vermişler. Oda oradan bir dikiş makinesiyle buraya Gelmiş. Tabaklık(sepicilik,Debbağlık) yapıyordu. Mesut Çavuş.’ Dedi. Ahmet Camikebir Terzihanesi adıyla zamanında büyüklerinin açmış olduğu terzi dükkânının görselini Terziler Odası başkan ve yönetimine gösterdi. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.