Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kar Yağışı Balıkesir’e Hareket Getirdi

Kar Yağışı Balıkesir’e Hareket Getirdi
14 Şubat 2021 - 19:08

Kar Yağışı Balıkesir’e Hareket Getirdi

 

Balıkesir’de hafta sonu yağması beklenen kar yağışı etkili oldu. Cumartesi gece saatlerinde başlayan ve ince ince atıştıran kar, gece boyunca devam etti. Kar yağışı Pazar günüde sürdü.

 

Her Canlıyı Etkileyen Beyaz Gelinlik

Yağan kar ile birlikte hava koşullarından etkilenen sokak hayvanları ve araçlarda bazı zorluklar yaşadı. Balıkesir’de görevli ekipler, önceden aldıkları tedbirlerle birlikte her canlının yardımına koştular. Bazı vatandaşlarsa evlerinin önünde çocuklarıyla kartopu oynadı. Kar yağışı, Pandemi sürecinde  internet üzerinden alışverişleri de etkiledi. Hafta sonu kısıtlamasının olduğu Balıkesir’de, paket servisi yapanlar yine yollardaydı. Özellikle Motosikletli kuryeler, yolların kaygan olması nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Ayrıca yemek siparişlerine olan rağbet bu haftada devam etti.

 

14 Şubat Kar Manzarası İle Kutlandı

Bazı vatandaşlar kar sevincini Sevgililer Günü ile birlikte yaşadı. Sevgililer gününde kısıtlamadan muaf bazı çiçekçi esnafta, gerek sokaklarda gerekse internet üzerinden yapılan satışta yine ön planda olanlardı. Sosyal medyada kar fotoğrafları ile birlikte paylaşılan; “Benim için sevgili çocuklarım’, ‘En sevdiğim komşum günün kutlu olsun”, ”en sevgili eşime” gibi mesajlar ayrıca dikkat çekti. Kar manzarası ile birlikte paylaşılan “en sevdiğim ”yazıları da dikkat çekenler arasındaydı. Yağan kar yağışı, içinde sevgi barındıran her bir bireyi mutlu etti.

 

KAR YAĞIŞI ALTINDA BİR DEMET ÇİÇEK SUNDULAR

 

Balıkesir’de Cumartesi gece saatlerinde başlayan kar yağışı Pazar günüde devam etti. Yağan kar yağışının dün 14 Şubat Sevgililer gününe de denk gelmesi nedeniyle bazı çiçekçilerde dışarıdaydı. Çiçekçiler gün boyunca köprü üstlerinde,  cadde ve sokaklarda mevsim çiçekleri ve gül satışı için bekledi.

Motosiklet Tepesinde Kuryelerin Kar Sınavı

Pandemi döneminde internet üzerinden yapılan alışverişler arttı. Her hafta sonu ve hergün gece 21.00’de başlayıp sabah 05.00’te biten kısıtlamalarda internet alışverişlerini daha çok hatırlattı ”Tıkla gelsin”le yemek siparişleri bu hafta sonunda da devam etti. Özellikle evlerin ara sokaklarında bazı kuryeler motosikletiyle zorluklar yaşadı. Süratli olup yemek siparişini zamanında yetiştirmek isteyen bazı kuryeler, kar yağışında yollarda kayarak düştü. Kimileri ise görevli bazı araçların kullandığı yol izlerini takip ederek kaymamaya çalıştı.

Atatürk Parkındaki Uçak Bu Kez Bazı Sokak Hayvanlarını Korudu

Kış mevsiminin bazı zorluklarını yaşayanlar arasında sokak hayvanları da vardı. Kar yağışı ile birlikte kedi ve köpekler, kuşlar beslenmek için sokaklarda tur attı, kimileri ise; yağan karda kuytu bucak köşeleri kendine yuva yaptı. Balıkesir’de belediye zabıtalarının bazı meydan ve caddelerde güvercinlere yem attıkları ve sokak hayvanlarına mama koydukları görüldü. Bir diğer dikkat çekici görüntü atık toplayıcıların soğuk havadaki meşakkatli görüntüsü oldu.

 

Çocuklar Şen, Büyükler Coşkulu, Görevliler Görevde

Koronavirüsle mücadele döneminde bazı  insanların moral seviyelerininde epey düştüğünü biliyoruz  ancak yağan kar yağışı 7’den 70’e herkesi etkiledi ve mutlu etmeye yetti. Kar yağışı ile birlikte kardan adam yapanlar ve kartopu oynayanlar oldu. Karla mücadele kapsamında ise Gerek Karayolları gerekse belediyelerin ilgili birimleri yollarda kar küreyerek yolların kapanmasına engel oldu ve kapalı bildirimi yapılan kırsal yolları için müdahalelerde bulundular.

Haber: Semra Aman Akyürek

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.