Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARAOĞLAN MAHALLESİNDE HİZMET VATANDAŞA GİDER

KARAOĞLAN MAHALLESİNDE HİZMET VATANDAŞA GİDER
21 Nisan 2015 - 0:08

Genel

Üç dönem mahalle muhtarlığını yürüten Karaoğlan Mahalle muhtarı Ali Haydar Temel, mahalle sakinlerinin yanında mahallesinde oturmayan diğer vatandaşlara da yetişiyor. Muhtarlık binasının yanında bulunan depoda her türlü giyecek ve yiyecek malzemelerini bulunduran Muhtar Temel’le yapılan röportajımızda Temel, eski yerleşim birimi olduğu için mahallemde gariban çok.’ Dedi.
KARESİ BELEDİYESİ SOĞUK EVLERİ ISITAN OLDU
Mahallesinde bulunan vatandaşları çok iyi tanıdığını belirten Ali Haydar Temel kimin ne ihtiyacı varsa bilirim. Caddenin arka taraflarında 150-200TL ‘ye kiralık evlerde oturan vatandaşlarımız var. Garibanımızın yaşadığı yerler. Bizim de görevimiz, onlara yardımcı olmak. Kış döneminde Karesi Belediyesi yardıma koştu yakacak ihtiyaçlarını giderdi. Üç dönemdir muhtarım ilk defa bir belediyeden kömür yardımı gördüm. Kış boyunca kimin kömürü yoksa belediyeye bir telefonumuz yetti.
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİRDE OYUN PARKI OLSA!
Yeşil alanlarımız yok. Oyun alanlarımızın olmaması çocuklarımızın bir sıkıntısı oynayabilecekleri bir parkları yok. Henüz dile getirmedim ama Pazartesi kurulan köylü pazarımızın üzerinin kapatılarak köylü pazarı olmasını çok istiyorum. Pazar olsun köylünün pazarı olsun istiyoruz hem mahalleli hem de pazarcı esnafımız bunu istiyor.
VATANDAŞ HİZMET İSTEMEYE GELMEZ HİZMET ONLARIN AYAĞINA GİDER
Iraklı birkaç ailemiz var mahallemde fazla yabancı yok fakat ben Balıkesir genelinde farklı illerden gelenlere de hâkimim. Bayburtlular Derneğinin aynı zamanda başkanıyım. Dernek yerimiz şuanda kurs gören kadınlarımıza hizmet veriyor. Sosyal olmayı seven Muhtar Haydar Temel, mahallesindeki vatandaşların muhtarlığa gelmediğini hizmetin onlara gittiğini söyledi. Muhtarlığımıza dışarıdan farklı bölgelerden gelerek yardım isteyenlerde oluyor boş çevirmiyoruz amacımız faydalı olabilmek’ dedi.  ÖZEL HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.