Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kardelenler tiyatro ile öğrendiler

Kardelenler tiyatro ile öğrendiler
05 Kasım 2015 - 12:20

Genel

Öğrencileri için sosyal projeler, atölye çalışmaları, eko projelerle eğitim veren Kardelen Kreş ve Anaokulu, minik öğrencilerine ilk defa öğrenci olmayı tiyatro oyunu ile anlattı.

Kardelen Kreş ve Anaokulu öğrencileri, ‘Okulumu Çok Seviyorum’ adlı oyunu izleyerek, öğrenci olmayı bir de tiyatro oyunu ile gözlemlediler ve okullarına daha da ısındılar. Kardelen’in minik öğrencileri, 45 dakikalık bir oyun süresince okula alışma aşamasında çocukların yaşadıkları duyguları çocuk diliyle anlatan oyunla ilginç bir gözlem yapmış oldular. Öğrenciler, İstanbul Seçkin Oyuncular Tiyatro Grubu’nun oyununu büyük bir heyecan ve ilgi ile izlediler.

10 YILLIK TECRÜBE

Kardelen kreş ve Anaokulu Sorumlu Müdürü Esin Baydar, Kardelen Kreş 10 yıllık tecrübesi ve atölye sistemi ile eğitim vermesi ile 0-6 yaş grubu çocukları gelişim özelliklerine göre ayrı ayrı gruplarda eğitmesi ile Balıkesir’in güzide bir okulu olduğunu söyledi.

Baydar, okullarının sezon içerisinde benzer birçok etkinlik yaparak aktif ve eğlenceli bir eğitim vermek amacını güttüğünü belirtti.

Baydar, Kardelen Kreş ve Anaokulu Sorumlu Müdürü Esin Baydar, okullarında; ‘Gezelim görelim yerinde öğrenelim’, ‘Şehrimizin büyüklerini tanıyorum’ isimli projeleri de uyguladıklarını, eko projeler, atölye projeleri, önemli gün ve haftalarla ilgili etkinliklerle fark yaratan bir okul olduklarını söyledi. Sevda Kaygısız

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.