Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KARESİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
05 Haziran 2015 - 0:04

Genel

Karesi Belediye Meclisi Haziran Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Karesi Belediye Meclisi Çarşamba günü Karesi AVM Nikâh ve Toplantı salonunda toplandı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Başkanlığında Karesi AVM Nikâh ve Toplantı salonunda gerçekleştirilen Haziran ayı olağan toplantısında Mayıs ayı içersinde gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi sunumu ve parklara verilecek isimler, çocuk parklarının engelliler için uygun hale getirilmesi ve otopark bedelleri ile ilgili konular görüşüldü.

İsimleri Parklarda Yaşayacak

Haziran ayı olağan toplantısında görüşülen konuların arasında merkez ve kırsal mahallelerde bulunan parkların isimleri konusunda oylamalar gerçekleştirildi. Yapılan oylama ile Geçtiğimiz aylarda terör örgütü üyelerince şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, Erasmus programı ile gittiği İspanyada denizde boğulma sonucu hayata veda eden Lise öğrencisi Serdar Fidan ve geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden 1’ nci Sakarya mahallesi muhtarı Mümin Yıldız’ ın isimleri karesi ilçesindeki bazı parklara verilecek.

Otopark Bedeli Tartışıldı

Kanunlara göre oluşturulan şartlar ve tarifeler ile belirlenen otopark ücretlerinin oylamasında Chp’ li meclis üyesi Çiğdem Dönmez’ in konuyla ilgili belirttiği şerh meclis toplantısında tartışmalara sebep oldu. Uzun süre tartışılan şerh Ak Partili meclis üyeleri tarafından eleştiri topuna tutuldu. Ak Parti Meclis Üyesi Hüseyin Adın’ ın belirtilen şerh’ e karşı yaptığı açıklamalar iki taraf arasında çıkan kısa süreli tartışmalara neden olurken, daha sonra şerhin iletileceği yetkili makamın Karesi Belediye Meclisi olmadığı belirtilerek toplantı sonlandırıldı. DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ABD’de Salgın Alarmı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Pirus Zaferi Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aşkın Bilimsel Belirtileri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kediler neden hırlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Geleneksel Türk Mutfağı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.