Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ BELEEDİYESİ’NİN ALAMANYA GEZİSİ ÜZERİNE

KARESİ BELEEDİYESİ’NİN ALAMANYA GEZİSİ ÜZERİNE
10 Kasım 2014 - 0:05

Genel

Karesi Belediyesi’nin Almanya seyahatleri Balıkesir halkının dilinde…

Algı yaratma peşinde olan bazı çevrelerin, gezilere başka anlamlar yüklemek suretiyle,  AK Parti’li Belediye Başkan ve yöneticilerini acımasızca eleştirdiklerine şahit oluyoruz.

Karesi Belediye Başkanı Sevgili Yücel Yılmaz’ın,  genel Seçimlerin yaklaştığın bir sırada, “algı mühendislerinin” yüksek sesle yaymaya çalıştıkları olumsuzluklarla ilgili olarak açıklama gerekir.

Kimi çevreler, söz konusu gezilerin, ticari amaçlı geziler olduğundan dem vuruyor, kimi çevreler de, Balıkesir’deki yatırımların Almanya’da faaliyet gösteren firmalar marifetiyle gerçekleştirileceğinden bahsediyor.

Doğru veya yanlış vatandaş bunları sorguluyor.

Cumhurun böyle bir hakkı var. Bu hakkı elinden almanın yolu yok bence.

Son bir aydır, Karesi Belediyesi’nin Almanya gezisi yerel medyada manşetlerde.

Vatandaş Ahmet veya Hasan ister istemez soruyor ve sorguluyor.

Yönetici Yusuf’un da, şov yapma yerine, mertçe ortaya çıkıp sorulara cevap vermek veya susma hakkını kullanıp, şova yönelik manşetler oluşturmaya devam hakkı var.

Bir hakkı da biz kullanalım.

Acı da olsa, dost olduğumuz için şimdilik sadece şu hakkımızı kullanalım.

Kalk Almanya -yat Almanya, git Almanya-gel Almanya sevdasından vazgeçin…

Şehir merkezinde, vatandaşların yürümekte bile zorluk çektiği caddelerdeki işgaller ile beş katlı bir işyerinin önündeki yolu adeta motosiklet galerisi haline getiren ve imara aykırı olduğu halde, pencere açarak yan apartmandaki ailelerin mağduriyetlerine çözüm bulun.

Almanya’da bu tür işgallere rastladınız mı hiç?

Balıkesir’in bu manzarası “YENİ TÜRKİYE” imajına yakışır görmediğimi belirterek yazımı noktalıyorum.

Elbette, şimdilik.

MHP İL BAŞKANI ESİP GÜRLEMİŞ!

MHP Balıkesir İl Başkanı Argun Atıcı, MHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin tümünün oylarıyla kabul edilen ve kamuoyunda “Su Zammı” aslında “Atık Bu Bedeli” olarak su faturalarında yer alan %50’lik ilave ücreti, beş ay sonra birilerinin baskısıyla ortaya çıkıp Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın A. Edip Uğur’u başlıyor eleştirmeye…

Seçildiği günden bugüne, büyük projeleri Balıkesir’e kazandırmak için yoğun gayret sarfeden Edip Bey’in Argun Atıcı’yı muhatap alıp almayacağını bilmiyorum..

Bu bir tercih meselesidir. Ak Parti İktidar, MHP’de muhalefet . Ak Parti İl Başkanı cevap verebilir.

Ancak, MHP Balıkesir İl Başkanı, bu hesabı önce BASKİ’nin yönetmeliğine kabul oyu veren kendi  partisinin meclis üyelerine, sonra da kendine sormalı diye düşünüyorum.

Çünkü, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, meclis toplantıları başlamadan önce İl Başkanı’nın başkanlığında gündemdeki konularla ilgili toplanıp nasıl hareket edeceklerini belirlerler.

Öyle laf olsun diye esip gürlemekle olmuyor bu işler.

Dostlar alışverişte bulsun diye vatandaşı kandırmanın dönemi çok geride kaldı.

Bir yandan oy vereceksin, diğer taraftan beş ay sonra ortaya çıkıp esip gürleyeceksin.

Olmaz öyle şey…

Halkın ve hakkın yanında olduğuna inandığım Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın A. Edip Uğur’un su zammıyla ilgili konuya çözüm bulacağına inanıyorum.

Özellikle, kırsal mahallelerde kademeli artış mağduriyete neden olduğu için çözüm bulunmalı

ASANSÖRLER TEHLİKE SAÇIYOR!

Büyük İşhanları başta olmak üzere, taşıma kapasitelerinin üç ,hatta beş kat fazla yük taşıyan asansörler tehlike saçıyor.

Balıkesir Valiliği, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarıyla İl Sivil Savunma yetkilileri, adeta  büyük bir faciaya davetiye çıkaran asansörlü yerler için gerekli  tedbirler için harekete geçmeli ve ilgilileri uyarılmalıdır.

Bir gün bile geçmeden.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.