Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ İÇİNİZDE

KARESİ İÇİNİZDE
19 Şubat 2015 - 0:11

Genel

Karesi Belediyesi karda kışta yanınızdayız mesajı veren çalışmalarla göz doldurdu. Karesi Belediyesi Zabıta birimlerinin yaptığı çalışmalarda yetkililer yollardaki yaşlıları gördü. Evi olmayana çare oldu. Yürümekte zorluk çekene ‘hadi birlikte gidelim’ dedi.
Karesi Belediyesi gün boyu yaptığı çalışmalarda şehir merkezinde ve kıyıda köşede kalmış kimsesiz ve yaşlıları buldu. ‘Bizim için değerlisiniz’ Zabıta ekiplerinin yaşlılara karşı gösterdiği ilgi yaşlıları memnun ederken Behice Yetkine adlı vatandaş ’kendi çocuğumdan görmediğim sevgiyi,ilgiyi Karesi Belediyesinden gördüm. Başkandan Allah Razı olsun ’dedi. Zabıta görevlilerine teşekkür etti.

KARESİ Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, özellikle soğuk havalarda zor durumda kalanların yanında olmayı önemsediklerini belirterek, ‘Dışarıda kalmış ve can taşıyan herşey bizim için değerlidir.’ İfadelerini kullandı. Yapılan çalışmalarda dün gün boyunca sokaklarda buz tutan kaldırımlar ve yollarda çalışma yapılırken diğer yanda zabıta ekipleri kimsesiz çocukların ve yaşlı vatandaşların elinden tuttu. Sosyal Belediyeciliğin önemi böyle günlerde daha çok öne çıkar diyen Başkan Yılmaz, sadece vatandaşlarımız değil, bir can taşıyan sokaktaki hayvanda olsa bizim için önce insanlık görevidir’ dedi.
SOĞUK GÜNDE SEVGİ İLE GÖNÜLLERİ ISITTI
Karesi Belediyesi’nin 444 9910 numaralı çağrı merkezine gelen yardım taleplerini değerlendiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokakta yaşayan çok sayıda vatandaşı, soğuktan korunmaları için otellere yerleştirerek aynı zamanda giyim ve gıda ihtiyaçlarını da karşıladı. Gelen talepler üzerine vatandaşa kömür ve gıda yardımı yapıldı. Devlet Hastanesi’nden taburcu olan yaşlılar da ekipler tarafından hastaneden alınarak evlerine kadar bırakıldı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, vatandaşların mağduriyetinin önlendiğini aynı zamanda sokakta yaşayan hayvanları da unutmadıklarını söyledi. Köpek kulübelerinin sayısının artırıldığını belirten Yılmaz, kuşlar için belirli bölgelere soğuktan korunmaları için yağmur geçirmeyen doğal ortama uygun olarak hazırlanmış kuş kafesleri yerleştirdiklerini açıkladı. Daha önceden hizmete soktukları Pugedonlar’ın da tek tek kontrol edilerek dolumlarını sağladıklarını belirten Yılmaz, “Şehirlerarası ve kırsal mahalleler arasındaki yollarda mahsur kalabilecek vatandaşlar için de gıda paketlerimizi hazırladık” şeklinde konuştu. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.