Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ MHP YENAL DEDİ

KARESİ MHP YENAL DEDİ
12 Ocak 2015 - 0:16

Genel

Milliyetçi Hareket Parti Balıkesir Karesi İlçesi 1. Olağan kongresi geçtiğimiz gün KARESİ AVM’de gerçekleştirildi. İki liste halinde girilen seçimleri 207 oyla İsmail Yenal kazandı.

Milliyetçi Hareket Parti Balıkesir Karesi İlçesi 1. Olağan kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından oluşturulan Divanda başkanlığa Osman Kılıç, Divan üyeliklerine İsmail Sönmez, Hüseyin İnceefe divan katipliğine ise Cem Özışıkoğlu getirildi.

Faliyet ve Mali raporun okunup ibra edilmesinden sonra konuşan İsmail Yenal Türkiye’nin her zamankinden çok Milliyetçi Hareket Parti iktidarına ihtiyacı olduğuna inandığını belirterek “Mensubu olduğumuz siyasi hareketin sırtında kendimizi pazarlamak için değil, ülkemizin tüm problemlerini çözmek için , Balıkesir’imizin ve Balıkesirlilerimizin derdine derman olmak için, Ülkücü hareketin vücut bulduğu siyasi partim MHP’den ekibimle beraber Karesi İlçe Başkanlığına talibim. Cenabı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Ne Mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu. Yapılan oylama sonrası Başkan adayı Taha Tunus 149 oy alırken 6 oy geçersiz sayıldı. İsmail Yenal ise 207 oyla Milliyetçi Hareket Parti Balıkesir Karesi İlçe Başkanı seçildi.

İsmail Yenal’ın Başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Hüseyin Özer, Erdal Çalt, Hüseyin Kılıç, Nevzat Uğurlu, Razaman Kabak, Abdullah Keklikçi, Aziz Aşık, Necmi Kayıngül, Hüsamettin Tunç, Ahmet Korkut, Halil Çaylak, Mahir İnce, Filiz Yüksekol, Gülbün Genç, O.Ersel Erdin, Serkan Başeğmez, Hüzeyin Zengin ve Şemsettin Dikmen.

HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.