Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi parmaklarınızın ucunda

Karesi parmaklarınızın ucunda
30 Ocak 2015 - 0:14

Genel

Karesi Belediyesi, ‘Karesi Kent Rehberi’ uygulamasını hayata geçirdi.
Hizmette kaliteyi yükseltmek ve vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için gerçekleştirilen uygulamada vatandaşlar harita.karesi.bel.tr adresine girerek Karesi sınırları içerisindeki tüm bina, yol, ada, parsel, kapı numaratajları, faaliyet bilgileri, bina resimleri, sokak uzunlukları ile konum bilgilerine ulaşabilecek.
Teknolojik gelişmelerden faydalanan Karesi Belediyesi, e-belediyecilik sistemi ile borç ödeme, imar durumu sorgulama gibi bir çok konuda vatandaşlara kolaylık sağlamıştı. Şimdi de Kent Rehberi uygulamasıyla vatandaşlara adres, ada, parsel, faaliyet sorgulama, bina resimlerine ulaşma, konum bilgisi alma ve ada-parsel ölçme imkanı sunuyor.
Kent Rehberi uygulamasının Karesi’de yaşayan vatandaşlara daha nitelikli ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla hayata geçirdiklerini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Doğru ve hızla erişilebilecek bilgiye her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Karesi Belediyesi olarak teknolojinin sağladığı her türlü kolaylığı, bizler de vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.