Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ TİYATROYU UNUTMADI

KARESİ TİYATROYU UNUTMADI
27 Mart 2015 - 0:08

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz özel günleri unutmuyor. Sosyal Belediyeciliğe önem verdiği bilinen Başkan Yılmaz, dünde Tiyatrolar Gününde (BSM) Balıkesir Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.
Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Tiyatro gününü kutladı. Sanata önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ‘Dünya Tiyatrolar Gününü tiyatrocularımızla birlikte geçirelim istedik’ diyerek BSM’yi ziyaret etti. Burada BSM’nin kurucusu Onur Ayan ve ekibi ile görüşen Başkan Yılmaz, Tiyatro, sanat ve Balıkesir üzerine sohbetlerde bulundu. Sanat Merkezinin kurucusu Onur Ayan ‘gönül ister ki halkımızla birlikte bugünü kutlayalım’ dedi.

TİYATRO İNSANA DOKUNMANIN BİR  YOLU
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ’27 Mart Dünya Tiyatro günü ve bu işe gönül vermiş tiyatrocularımızla olalım bugün diye buraya geldik. BSM 5 yıldır cebinden harcayarak Tiyatro yapıyor. Ciddi bir aile özverisi ile bu işi yürütüyor. Uzun vadede projelerde neler yapabiliriz bunu düşünüyoruz. Bizde insana dokunmanın en güzel yolunun Tiyatro olduğunu düşünen bir yönetim anlayışını sergiliyoruz. ‘Dedi.
DEKORSUZ SAHNELERDE ÇOCUKLARIN KALBİNDE OLDUK
Dekorsuz sahnelerde çocuklarla bir olduk diyerek yaptıkları çalışmaları anlatan Ayan ‘ Mutlu olduk hayatlarında tiyatro izlememiş çocuklara tiyatro izletme imkânı bulduk’ dedi. BSM Genel Yayın Yönetmeni Onur Ayan, Tiyatrolar gününde gönül ister ki halkla birlikte olalım birlikte bugünü kutlayalım şehirde farklı etkinlikler kortejlerde buluşalım’ diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: 27 Mart bizim için önemli. Bizim günümüz. Maalesef beklediğimiz gibi kutlayamıyoruz. Gönül istiyor ki; halkın katılımı ile kortejler kurulsun, ses getirelim güzel görüntüler elde edelim. Dünya Tiyatrolar Günü’nün oluşturulmasının aslı 1961 yılında Uluslararası Tiyatrolar Birliği’nin kurduğu ve kutlayalım diye karar verdiği bir gün. Tiyatrocuların işi insanlarla ve insanı insanla anlatan bir sanat. Amacı da insanları bir araya getirmek Sanata destek olmak. Sanatı yüceltmek amacıyla kutlanan bir gün. Tiyatrocular kendi arasında bugünü kutluyor.5’nci yılımızdayız ama körler sağırlar birbirini ağırlar gibi bir durum yaşıyoruz. Gönlümüz tiyatro yapalım istiyor. Halkla iç içe olalım. Bunun için yöneticilere de iş düşüyor. Sanat dernekleri olsun sanatla ilgilenenler olsun bugünlerde bir araya gelip bu gün kutlansa daha güzel olur diye düşünüyorum. Sanat toplumu her zaman ileriye götürür sanattan zarar gelmez. Tiyatrolarda yaşamın bir aynasıdır. Bugünü Önümüzdeki yıllarda inşallah daha farklı etkinliklerle kutlarız. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.