Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi’de 18 Mart ruhu

Karesi’de 18 Mart ruhu
13 Mart 2015 - 0:02

Genel

Karesi Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü nedeniyle etkinlikler düzenleyecek.

Karesi Belediyesi’nin düzenleyeceği anma etkinlikleri ilk olarak, Karesi ilçesindeki okullarda eğitim gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri ücretsiz olarak izleyebileceği ‘Dersimiz Çanakkale’ adlı tek perdelik çocuk oyunu ile başlayacak. Oyun, Kız Meslek Lisesi Tiyatro Salonu’nda 16-17 ve 18 Mart tarihlerinde 09.30 – 11.00 – 13.00 – 14.30 saatlerinde sahnelenecek.

Etkinlikler 17 Mart’ta Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin düzenleyeceği ve Karesi Belediyesi’nin de katkı sağladığı Geleceğini Biliyordu adlı oyun ile devam edecek. Yetişkinler için sahnelecek oyun, Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi’nde saat 20:00’de tiyatro severlerle buluşacak. 18 Mart’ta ise Karesi’de 100 Yıllık Destan konulu fotoğraf sergisi ise etkinlikler devam edecek. Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Balıkesir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Çanakkale temalı canlı müzik performansları ve resim atölye çalışmaları sergileneceği etkinlik, saat 12.00 ile 17.00 saatleri arasında Milli Kuvvetler Caddesi’nde gerçekleştirilecek.

18 Mart’ın Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini kanıtladığı bir dönemi simgelediğini ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın en veciz örneklerinin sergilenmiş olduğu Çanakkale Deniz Zaferi, eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız” diyerek şehitlerin aziz emanetini ebediyen koruyacaklarını ve bu emaneti daha yükseklere taşımak için var güçleriyle mücadele edeceklerini belirtti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.