Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ’DE AĞAÇ BAKIMLARI SÜRÜYOR

KARESİ’DE AĞAÇ BAKIMLARI SÜRÜYOR
27 Ocak 2023 - 8:00

KARESİ’DE AĞAÇ BAKIMLARI SÜRÜYOR

 

Karesi Belediyesi, ağaçların bakım ve budama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kışın yapılan çalışmalarla ağaçların sağlıklı olmaları sağlanıyor.

 

Karesi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklardaki ağaçların budama işlemlerini aralıksız sürdürüyor. Karesi Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan cadde ve sokaklarda budama işlemlerinin devam ettiğini belirten yetkililer, budama işleminin ağaçların gelişimini kuvvetlendirerek, sağlıklı kalmaları amacıyla yapıldığını ifade ettiler.

 

BUDAMA DOĞRU ZAMANDA YAPILMALI

Yetkililer özellikle yapraklı ağaçların yapraklarını döktükten sonra budanması gerektiğini kaydettiler. Balıkesir’de budama için en uygun zamanın 15 Kasım – 15 Mart tarihleri arası olduğunu ifade ettiler.

Budamanın zamanlamasının çok önemli olduğunu belirten yetkililer, “Yanlış zamanda yapılan budamalar bitkilerde büyük hasarlara ve buna bağlı olarak da çeşitli kayıplara neden olur. Bu yüzden bitkilerde uyuma dönemi dediğimiz kış döneminde yapılan budamalar en doğru zamanda yapılan budamalardır” dedi. Karesi Belediyesi yetkilileri ayrıca, kent genelinde devam eden ve budama çalışması yapılan caddelerde vatandaşları araçlarını park etmemeleri konusunda uyardı.

Haber: Muhammed Can Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.