Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ’DE KENTİN DEĞERLERİ

KARESİ’DE KENTİN DEĞERLERİ
21 Kasım 2017 - 11:46

Karesi Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği “Geçmişten Günümüze Kentin Değerleri – Karesi’den Karesi’ye UIusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı

Zafer Çankırı, “Saat Kulesi” adlı fotoğrafıyla birinci olurken “Sümerbank” fotoğrafıyla Caner Şahankaya ikinci, Selcan Erdinç “Gar Hatıra” adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmada Karesi Belediyesi Özel Ödülünü “Zağnos Paşa Cami” fotoğrafıyla Erdal Yavuzak, BASAF Özel Ödülünü “Pazar” fotoğrafıyla Sare Kural, TFSF Özel Ödülünü “Değirmen” ile Cabir Deniz Seyran aldı. Mansiyon ödülleri ise “Çamlık’tan Bakış” fotoğrafıyla Adil Emektar, “Efeler” fotoğrafıyla Ali Haydar Ceylan, “Atlı Okçuluk” fotoğrafıyla Seçkin Yenici aldı.

 

Karesi, Sanat ve Sanatçının adresi

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Kültür ve medeniyet, zamanla insanların bir arada yaşamalarıyla oluşan şeyler. Sanat ve sanatçılara değer veren medeniyetler uzun soluklu olabilir. Bir yandan ‘Hünerli Eller’ ekibimizle unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı, sanatçılarımızı yaşatma gayreti içerisindeyken, aynı zamanda modern sanatlara da önem veriyoruz. Biz istiyoruz ki şehrimizin her yeri bir sanat eseriyle donansın, tarihi bilinsin, arşivleri olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.