Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİ’DE SİYASİ KRİZİN SESLERİ YÜKSELİYOR

KARESİ’DE SİYASİ KRİZİN SESLERİ YÜKSELİYOR
10.789
13 Ekim 2016 - 0:20

Genel

KARESİ’DE SİYASİ KRİZİN SESLERİ YÜKSELİYOR

Önceki gün CHP ve Ak Parti Karesi İlçe Başkanlarıyla ilgili ‘Karesi’de Siyasi Kriz’başlığı ile verdiğimiz haber sonrasında Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir’in söylemlerine yanıt gecikmedi.CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan’AKP İlçe Başkanı Kemal Aydemir basına asılsız eleştiriler yapıyor diyerek Aydemir’e sen ne yapıyorsun son birkaçgündür ziyaret dışında diye sordu.Söylenen her söze yanıt verdi.

Ayan,’AK Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın sözcüsü olmuş sanırım bize akıl vermeye çalışmış,Başkan kendisi herhalde soramıyor.Bende durumdan bihaber olan Kemal Aydemir’e Karesi hakkında bilgi vereyim istedim ki üzerine aldığı görevi layıkıyla yerine getirsin.Ne de olsa söz konusu Karesi. Sayın başkan köyleri göstermelik olarak son birkaç gündür geziyor.Kendi değil de yönetim kurulu arkadaşlarına görev verdiği için yapılan hizmetlerden bihaber olmasını yadırgamadım’ifadelerini kullandı.

AYAN’HODRİ MEYDAN BUYRUN BİRLİKTE GİDELİM HALK KONUŞSUN’

CHP Karesi İlçe Başkanı Ayan yaptığı açıklamada ‘Benim toy olduğumdan bahsetmiş fakat Kemal başkanla aynı jenerasyon’un çocukları olduğumuzu hatırlatır,toyluk kavramını yeniden gözden geçirmesini dilerim.Ben siyasete tepeden inme bir anlayışla başlamadım.3 adaylı bir seçime girip alnımın teri ile seçimlerden çıkarak başkan oldum.Sayın Başkan Siyasi hırs demiş; Karesi’de gitmediğim köyüm,mahallem, vatandaşım kalmayacak dedim göreve geldiğimden beri AKP’nin bana oy vermediniz diye ötekileştirdiği her vatandaşımının,köylümün, mahallemin derdine derman olmaya çalışıyorum, acılarını evlerinde içtiğim çaylarıyla paylaşıyorum. Madem iddia ettiğiniz gibi hizmette sınır tanımıyorsunuz ben size buradan açık davette bulunuyorum. Belediye Başkanınızı da alın gelin gidelim hizmet gitmiyor diye kastettiğim mahallelere,çıkalım meydanlara basın mensubu arkadaşları da çağıralım,onların gözleri önünde soralım vatandaşa,sizlere gösterelim nelerin yapılmadığını.İnsanlara baskı kurarak onları korkutarak yanınıza yandaş bulamazsınız’ifadelerine yer verdi.Yapılan yazılı açıklamanın devamında Onur Ayan şunları söyledi:’Sayın başkan bana şov yaptı sırtında tuğla taşıyarak diyor. Öncelikle tuğla sırtta taşınmaz sırtımda taşıdığım çimento torbası .Tabi sen hayatında hiç çimento taşımadığın gibi emekçi kardeşlerimin de yanında olmadığın için bilememen normal, bilmemek değil öğrenmemek ayıp.
SIRTIMDA ELBETTE TAŞIRIM SADECE POZ VERMEM!
Biz eğer bir işi yapıyorsak vatandaşımızın yanında olduğumuz için yaparız.Başladığımız hiçbir işi de yarım bırakmayız. Ben sırtımda çimento da taşıdım,elimde tuğla da taşıdım,tarlada biber de topladım,bahçeden tezek de topladım. Ve bunun köylüm için işimi, bitirene kadar yaptım.Alnımda ki ve sırtımda ki emeğin teri ispatımdır. Senin terini neden göremiyorum sayın başkan. Üzerindeki takım elbise de tek bir toz tanesi yok. Köylere gidiyorsun düğüne gider gibi sonra bana şov yaptı diyorsun.

UZANABİLDİĞİM HERYER BENİM PEKİ SEN NE YAPTIN?

Ayvalık Belediye Başkanım Ayvalık’ta köyler duruken,Yaylacık köyüne yardım yapmış hangisi onun köyü demişsin? Bizim belediyecilik anlayışımız uzanabildiğimiz her yer bizimdir. Biz Cumhuriyet Halk Partililer en büyük özelliğimiz yardımlaşmamızdır. Çünkü bizler sözde değil özde beraberiz.Birlikteyiz Güçlüyüz. Yaylacık Köyümüzde 3 saat sırtımızda 3500 tane tuğla 50’şer kilodan 100 çuval çimento taşıdık köyümüze kesimhane yapıyoruz.Bunun neresi engel biz bu halimizle vatandaşa hizmet ediyoruz. Keşke siz asıl görevinizi yapıp bu köyün ihtiyacını karşılasaydınız da bize gerek kalmasaydı. Sayın Kemal AYDEMİR sözcülüğünü yaptığın Karesi Belediye Başkanına sor bakalım hangi köye gidip sırtında çimento taşımış?Demişsin ki 10 bin çocuğa yüzme öğrettik.2.5 yıldır görevde olan Bir belediye olarak yaptığınız icraat bu mudur sadece de yaza yaza bunu yazdınız.Peki ben de burdan soruyorum, hijyen bunun neresinde? Hastalık taşıdınız çocuklarımıza. Belediye Başkanı ve sayın AKP İlçe Başkanı kendi çocuklarını o havuzlara sokuyor mu? Ya da sizi neden o havuzlarda çocuklarla yüzerken göremedik. Fena mı olurdu yüzme öğrettiğiniz çocuklarla-içinizde madem çok büyük bir çocuk sevgisi-var eşlik etseniz ya. Biz hangi hizmeti yaparsak yapalım önce o işin içinde kendimizi buluyoruz.Tuğla taşımamız, tarlada biber toplamamız bundandır. Önce vatandaşımın sıkınıtısını kendimiz yaşayıp görelim ki çarelerini bulabilelim. Salon siyaseti kolaydır. Alanlarda siyaset yapmak zordur sayın başkan.

‘MESLEKLE İNSANA VURULMAZ’

Siyaset tiyatro sahnesi değildir demişssin sayın başkan. İşte burada ayıp etmişssin. Birbirimizi eleştirelim ama mesleklerimizden vurmayalım. Centilmenliği bırakmayalım. Senin küçümsediğin o tiyatro “İnsanı insana insanla anlatan bir sanat dalıdır,bir kültürdür ve hayatın ta kendisidir.”Bunun yanı sıra eğer Karesi’ye yarayan hizmetleriniz oluyorsa onları da söylemekten hiç gocunmaz teşekkür ederiz fakat sayın başkan siz kaş yapayım derken hep göz çıkarıyorsunuz.Bu arada sayın başkana bir teşekkür borcum var. Başkan sağolsun hiç durmadığımı Karesi’nin dışında birçok ilçede de çalıştığımı söylemiş. Teşekkür ederim Sayın Başkan. İşte biz Cumhuriyet Halk Partililer böyle çalışırız. Memleketimin her metrekaresinde ilçe örgütlerimizle,il başkanımıza destek veririz. Çalışmalarımın hepsi İl başkanımın bilgisi dahilinde ve il yönetimimizin kardeş ilçe projesi kap?samında yapılıyor. Hazır kardeş ilçe demişken belediyenin kardeş ilçe projesi ile sakın karıştırmayın.Sizler kardeş ilçelere turistik gezi yaparsınız,biz Cumhuriyet Halk Partililer kardeş ilçelerimizde ter döker vatandaşa hizmet eder,örgütümüze destek veririz.
Sayın başkan bu eleştirilerimi lütfen dikkate al.Hepimizin ortak paydası Karesi,bu memleket bizim.Bizim hiç bir zaman ayakları yere basmayan gerçek dışı sırf eleştirmiş olmak için yaptığımız eleştirilerimiz olmaz. Dediğin gibi muhalefet görevimizi yapıyoruz. Hizmet gidiyorsa alkışlarız gitmiyorsa önce size söyler gereğini yapmıyorsanız biz yapar vatandaşımızı madur etmeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.