Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi’de trafiğe yeni düzenleme

Karesi’de trafiğe yeni düzenleme
20 Kasım 2014 - 0:11

Genel

Karesi Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ile işbirliğinde trafiği daha emniyetli hale getirmek için sokak ve caddelere delinatörler, sınır elemanları ve hız kesici montajı çalışması başlatıldı.

Karesi İlçesi’nde trafik akışının rahatlaması için Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, ortak bir projeye imza attı.

Üç müdürlüğün koordinasyonu ile Atatürk, Ali Hikmet Paşa, Eski Kuyumcular, Yıldırım, Karaoğlan, Kuvayi Milliye mahallelerinde ve trafiğin yoğun olduğu çarşı merkezinde kaldırım kullanımı, trafiğin daha emniyetli hale gelmesi için ‘delinatör’, ‘sınır elemanı’, ‘kauçuk hız kesici’ gibi destek malzemelerinin montajı yapıldı. Uygulama, halktan ve esnaftan gelen talepler doğrultusunda özellikle kavşak giriş çıkışlarında ve ara sokaklarda uygulandı.

KALDIRIMLAR ARAÇ İŞGALİNDEN KURTULUYOR

Yaklaşık 30 sokağa 371 delinatör, 206 adet sınır elamanı, 259 metre hız kesici montajı yapıldı. Bu uygulamalar sayesinde, sürücü ve esnaf arasında yaşanan hatalı park kavgalarının da minimuma indirildiğini açıklayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yaya kaldırımları üzerine araç parkını engellemek açısından yoğun sınır elemanı, özellikle ilçe merkezinde kaldırım üzerlerinde montajı yapıldı ve kaldırımlar araçların işgalinden temizlendi.Okul önlerinde ve çocuk bahçesi giriş çıkışlarında özellikle yaya sirkülasyonun yoğun olduğu bölgelerde hız kesici montajları yaptık” dedi.haber merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.