Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi’den eğitime destek

Karesi’den eğitime destek
29 Ekim 2014 - 0:12

Genel

Okulların eğitim şartlarının iyileştirilmesi ve eğitim standardının daha da yükseltilmesi için çalışma başlatan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, okullara ziyaretlerde bulundu.

Karesi Belediyesi, ilçede bulunan okulların standartlarını üst seviyeye çıkarmak için çalışma başlattı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu amaçla dün sabahın erken saatlerinde okulları ziyaret ederek yöneticilerle görüştü, okulların eksiklerini tespit edip neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Başkan Yücel Yılmaz ve ekibi Fatih İlkokulu, Ercan Kıvrak İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çiğdem Batubey Ortaokulu ve Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi, sınıfları gezdi.

Okulların bahçe düzenlemeleri gibi bir çok işi belediyelerin üstlendiğini vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile okulların eksikliklerini belirledikten sonra  Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bu eksikliklerin giderileceğini bildirdi. Başkan Yılmaz okulları ziyaretinde öğrenciler ile de sohbet ederek onlara belediyecilik konusunda bilgi verdi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, okul ziyaretlerini bundan sonra da devam ettireceğini belirtti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.