Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi’den Konya turu

Karesi’den Konya turu
20 Aralık 2014 - 0:13

Genel

Karesi Belediyesi, 250 vatandaşı Hz. Mevlana’nın 741’nci Vuslat Yıldönümü dolayası ile Konya’da düzenlenen Şeb-i Arus törenlerine götürdü.

Hz. Mevlana’nın 741’nci Vuslat Yıldönümü dolayısı ile  Konya’da gerçekleştirilen Şeb-i Arus törenlerine Karesi Belediyesi’nin organizasyonu ile 250 kişi katıldı. Karesi Belediyesi, sabah namazına katılan cemaati eşleriyle birlikte Konya’ya götürdü.

11-15 ve 17 Aralık’ta üç kafileyle gerçekleştirilen Konya gezisine katılan vatandaşlar, 2 rehber eşliğinde Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Keykubat Cami, Karatay Medresesi, Merambağları, Tavus Baba Türbesi’ni ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 17 Aralık’taki son Şeb-i Arus törenine katılan Karesili vatandaşlara Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay da eşlik etti.

Karesi İlçesi’nde sosyal ve kültürel faaliyetleri arttırmak istediklerini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Hz. Mevlana’nın yaşarken yaktığı iman ve aşk ateşinin bugün dahi insanları aydınlatmaya ve ısıtmaya devam ettiğini söyledi. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.